Skip to content Skip to footer

DANET Dünyanın En Büyük Gıda Fuarı Gulfood 2024’te sektörle bir araya geldi

Et ve et ürünleri sektörünün köklü markası DANET, gıda endüstrisi profesyonellerinin ve markalarının en önemli bölgesel ve küresel buluşması olarak kabul edilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı 2024’e katıldı. DANET, 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, mevcut iş birliklerini daha da güçlendirmek ve yeni iş fırsatları yaratmak için küresel sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Kurulduğu 1975 yılından bugüne sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanındaki sofraları sağlıklı, lezzetli, kaliteli et ve et ürünleri ile buluşturan DANET, küresel olarak dünyanın en önemli gıda etkinliklerinden biri kabul edilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı 2024’e katıldı. Dünyanın F&B (Food and Beverage – Yiyecek ve İçecek) tedarik başarısı için bağlantı kurduğu yer olarak nitelenen Gulfood Fuarı, bu yıl 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlendi. 190’dan fazla ülkeden 5 bin 500’ü aşkın markanın 100 bin’den fazla yeni ürünü ve yeniliği tanıttığı fuar, her yıl rekor sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Türkiye’deki güçlü konumunun ötesinde 20’den fazla ülkeye ihracat yaparak uluslararası alandaki gücünü artıran DANET’in, ürün yelpazesindeki 80’i aşkın lezzet seçeneği fuar boyunca büyük ilgi gördü.

DANET, HORECA’da iddialı

DANET’in Kurumsal Gelişim, İletişim ve Stratejik Planlama Direktörü Gülnur Uluğ, Gulfood buluşmasının küresel iş birlikleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek şu bilgileri verdi: “DANET, dünya çapındaki ihracat pazarlarında istikrarlı bir büyüme sergilemeye devam ediyor. Bireysel tüketicilere ulaşma kapasitemiz her geçen yıl artarken, HORECA alanında yakaladığımız ivme de heyecan verici. Gulfood 2024’te, bu alandaki varlığımızı küresel katılımcılara anlatarak yeni iş birlikleri anlamında çok önemli kazanımlar elde ettik. Fuar boyunca Türkiye’nin gururu olan DANET markasıyla, sadece kurumumuzu değil ülkemizi de en iyi biçimde temsil ettiğimize inanıyoruz.”

Yenilikçi ürünlere yatırım sürecek

Gülnur Uluğ, 2023 ‘Feed the Future Ödülleri’ – Coğrafi İşaretli Ürünler kategorisinde birincilik ödülü alan DANET Afyon Sucuğunun, fuar boyunca büyük ilgi gördüğünü; glütensiz sucukların da katılımcıların yoğun ilgisini çektiğini söyledi. Uluğ, “Küresel gıda pazarında başarılı olmak için tüketici eğilimlerini doğru okuyarak hayata geçirilen inovasyon yatırımları giderek önem kazanıyor. Helal sertifikalı geleneksel ürünleri, küresel müşterinin değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştiriyoruz. Glütensiz ürünlerimiz fuar boyunca hem katılımcı firmalardan hem de profesyonel ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Pazarın değişen koşullarında, her alanda inovasyonun gerekliliğini bir kez daha gördük ve bu alandaki yatırımlarımızı güçlendirme kararı aldık” dedi.

DANET ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.danet.com.tr adresi sipariş vermek için https://online.danet.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

#DANET #Gulfood2024 #EtveEtÜrünleri #DANETSucuk