Skip to content Skip to footer

Daniel Ervér, H&M group yeni Başkanı ve CEO’su oldu

H&M Hennes & Mauritz AB’nin yönetim kurulu bugün H&M markasından sorumlu Daniel Ervér’i H&M grubunun yeni Başkanı ve CEO’su olarak atadı. Kendisi, CEO’luktan ayrılıp H&M grubundan ayrılmaya karar veren Helena Helmersson’un yerini aldı.

1706691538 Daniel Erver

1981 doğumlu Daniel Ervér, H&M grubunda 18 yıl boyunca şirketin farklı bölümlerinde çeşitli rollerde çalıştı ve son olarak H&M grubunun en büyük markası olan H&M’in başkanlığını yaptı. Bugün CEO olarak görevi devralan Daniel, H&M’den operasyonel olarak sorumlu olmaya devam edecek, bu da H&M’in başına Daniel’den sonra başka birinin atanmayacağı anlamına geliyor.

1706691539 Helena Helmersson

“Yönetim kurulu, Helena’ya çok yoğun bir dönemde yaptığı değerli katkılardan dolayı büyük bir teşekkür etmek istiyor. Helena, büyük ölçüde pandemi ve jeopolitik krizlerin damgasını vurduğu bir dönemde H&M grubuna kararlı ve etkili bir şekilde liderlik eden ve yön veren takdir edilen bir liderdir. Bu süre zarfında, uzun vadeli hedeflerimize doğru yavaş yavaş net adımlar attık. H&M grubu, olumlu bir kârlılık eğilimi ve 2024’te daha fazla iyileştirme yapmak için iyi koşullarla güçlü bir konumda. Helena’nın CEO rölünden ayrılma kararından sonra, Daniel’ı bugün H&M grubunun CEO’su olarak atamaktan mutluluk duyuyoruz. Daniel yetkin, deneyimli ve saygın bir lider ve H&M grubunu geliştirmeye devam etmek için gereken niteliklere sahip.” diyor Karl-Johan Persson , H&M Yönetim Kurulu Başkanı.

“Yönetim kurulunun bana olan güveni beni hem onurlandırdı hem de çok mutlu etti, bu görev beni motive etti ve gururlandırdı. Kendini adamış tüm meslektaşlarımızla birlikte, müşterilerimiz için değer yaratmaya ve kârlı büyümeye devam edeceğiz. Odak noktamız, müşterilerimize en iyiyi sunmak olacak.” Moda, kalite, fiyat ve sürdürülebilirliğin ilham verici ve çekici bir alışveriş ortamında birleşimi” diyor H&M grubunun CEO’su Daniel Ervér.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel