Skip to content Skip to footer

Dardanel İSO 500 Listesi’nde 162 sıra birden yükseldi

Çanakkale’de başladığı üretimi ile bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları içinde yer alan Dardanel, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2023” araştırmasında 162 sıra birden yükseldi. Böylelikle Dardanel, İSO 500 listesinde 381’ncı sırada yer aldı.

Alanında gerçekleştirmiş olduğu sürdürülebilir, yenilikçi ve inovatif ürün çeşitliliği ile doğmuş olduğu topraklarla birlikte, uluslararası coğrafyasını her sene genişleterek global bir şirket haline dönüşen Dardanel, kuruluşunun 40. yılında AR-GE ve inovasyona yapmış olduğu yatırımların sonuçlarını toplamaya devam ediyor.

Dardanel Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen; “Yenilikçi ürün geliştirme kabiliyeti, çevik yapısı, güçlü yatırım alt yapısı, geniş ürün portföyü, Çanakkale, İstanbul ve Yunanistan’daki fabrika yatırımları ile bugün uluslararası bir şirket konumundayız. Kurulduğumuz günden bu yana hiç kaybetmediğimiz girişimcilik ruhumuz ve Dardanel’in en güçlü kasları haline dönüştürdüğümüz AR-GE ve inovasyon kültürümüz sayesinde 3.500 çalışanımızla birlikte 40. yılımızda ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.