Skip to content Skip to footer

Dardanel katma değerli ihracata odaklandı

Dardanel, dünyanın en prestijli deniz ürünleri fuarlarından biri olan Barcelona Seafood Expo Global Fuarı’na katıldı. Dünyanın en büyük deniz ürünleri ticaret fuarı, 23-25 Nisan tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleşti. Dünya çapında tedarikçilerle üreticilerin bir araya gelerek yeni işbirlikleri olanakları yakaladığı fuarda Dardanel yenilikçi marka ve ürünleri ile fark yarattı.  

Hedefini dolar bazlı ihracat ile büyüme olarak belirleyen Dardanel, Yunanistan’daki yatırımı Kallimanis ile birlikte dünyanın önde gelen deniz ürünleri etkinliklerinde ihracat coğrafyasını genişletmeye devam ediyor. Dardanel 9 kategoride oluşturmuş olduğu 21 markası ile yer aldığı Seafood Expo Global Fuarı’nda uluslararası alanda mevcut pazarlarındaki tedarikçileri ile bir araya geldiği gibi, yeni coğrafyalar ile ilgili de önemli işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi.

Barcelona Seafood Fuarı, deniz ürünleri sektörünün nabzını tutan öneli bir platform. Dardanel olarak, yenilikçi üretim anlayışımızla lezzetli ve kaliteli ürünlerimizi bu fuarda sergilemekten büyük mutluluk duyuyoruz diyen Dardanel Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen: Dardanel kuruluşunun 40. yılında 38 ülkeye ihracat yapan bir şirket konumunda. 40 yıldır öncülüğünü yürütmekte olduğumuz deniz ürünleri alanında dünya ile entegre olmuş ve her geçen gün ihracat coğrafyasını genişleten güvenilir bir üretici olmanın sorumluluğu ile yenilikçi ürünler çıkartmaya devam ediyoruz. Yurt dışı yatırımlarımızdan Kallimanis, uluslararası deniz pazarında büyük bir ihracat potansiyeline sahip. Kallimanis, Yunanistan’ın en köklü deniz ürünleri markalarından biri ve dondurulmuş deniz ürünleri alanında pazar lideri konumunda. Dardanel ve Kallimanis markalarımızla dünya tüketim alışkanlıklarını yakından takip ediyor, sağlıklı, lezzetli ve inovatif ürün gamımızı genişletmeye özen gösteriyoruz. Hem ihracat yaptığımız ülkedeki tedarikçilerimiz ile bir araya gelmek hem de yeni coğrafyalarda işbirliği imkanlarını değerlendirmek açısından Seafood Expo Global fuarı gibi uluslararası alanda kabul görmüş etkinliklerde markalarımızı konumlandırmaya önem veriyoruz”   değerlendirmesinde bulundu.

Dünyadaki ilk 5 Deniz Ürünleri Üreticileri Arasına Girme Hedefimiz Var

Dardanel Şirketler Grubu olarak 2024 yılında toplam 400 milyon dolar ciro hedeflediklerini belirten Niyazi Önen: Toplam ciromuz içerisinde ihracat oranını yüzde 15 seviyelerine çıkartmayı hedefliyoruz. Dardanel olarak ihracat ve dolar bazlı büyüme stratejilerimiz doğrultusunda markalarımızı uluslararası alanda konumlandırarak ihracat coğrafyalarımızı genişletiyoruz. Markalaşmaya büyük önem veriyoruz. Dünya genelinde tüketiciler artık sadece erişebildikleri ürünlere değil, sağlıklı, güvenilir, yenilikçi markaların ürünlerine yöneliyorlar. Bugün 9 kategoride 21 marka ile faaliyet göstermemizin ana sebeplerinden biri tüketici alışkanlıklarının her geçen gün değişiyor ve dünya genelinde sağlıklı ürünlere olan talebin her geçen gün artıyor olmasından kaynaklanıyor. “Her bir kategori altında oluşturmuş olduğumuz markalar, yakından takip ettiğimiz dünyadaki değişen tüketim alışkanları içinde bizim dünyadaki en büyük 5 deniz üreticileri arasına girmemizi sağlayacak.”

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel