Skip to content Skip to footer

Dardanel’in yenilikçi ve pratik lezzeti Sushida 1 yaşında

Dardanel, bu sene 18 Haziran Dünya Sushi Günü ile birlikte aynı gün Sushida markasının da birinci yılını kutluyor. Kısa bir süre önce Kyoto Mix içeriğine yine çok sevilen bir lezzet olan Somon Nigiri’yi ekleyen Sushida, ürün gamına içi dolgulu üçgen sushi pirinci Onigiri’yi de ekleyerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Sushida, tüketicilerinin her an her yerde pratik bir şekilde sushi keyfi yaşayabilmelerine imkan tanıyor.

Yeniliklerin ve ilklerin öncüsü Dardanel, bundan bir yıl önce Türkiye’nin ilk paketli sushi markası Sushida’yı tüketicilerin beğenisine sundu. Bu yıl 18 Haziran Dünya Sushi Günü ile birlikte inovatif yaklaşımıyla ürün yelpazesine eklediği Sushida markasının birinci yaşını kutluyor. Tüketicilerini sushi’nin hem lezzetli hem pratik haliyle buluşturan Sushida, Somon Nigiri ve Türkiye’de bir ilk olan dışı çıtır nori yosun ile sarılı, içi dolgulu üçgen sushi pirinci Onigiri’yi de lezzetleri arasına dahil etti.

“Yatırımlarımızla tüketicilerimizi Sushida’nın farklı lezzetleriyle buluşturmayı sürdüreceğiz”

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Önen Özoğuz, Sushida yatırımlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Geçen yıl Dünya Sushi Günü’nde Sushida markamızı beğeniye sunduk. Öncesinde çok yoğun Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları yürüttüğümüz Sushida’nın aradan geçen bir yıl içinde tüketicilerimiz tarafından büyük ilgiyle karşılanması ve beğenilmesi bizi çok mutlu ediyor. Her yıl Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla yeni kategorilere girmeye, ürün çeşitliliğimizi artırmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Ürünlerimize artan ilgi ile birlikte satış adetlerimiz ve ciromuzun da buna paralel olarak yükseliş trendinde olduğunu görüyoruz. Biz de buna karşılık üretim kapasitemizi artırmaya yönelik yatırımlarımıza daha fazla ağırlık veriyoruz. Sevilen sushi çeşitlerini Dardanel kalitesi ve lezzetiyle yemeye hazır ve paketli şekilde tüketiciye sunarak sektörümüzde yine bir ilki gerçekleştirdik. Birinci yılımızı kutlarken Onigiri’yi de ürünlerimiz arasına ekleyerek Sushida ailesini genişlettik. Sushida ile gurur duyuyor ve birinci yılımızı mutlulukla kutluyoruz.”

Ürün yelpazesini popüler lezzetler ile genişletiyor

Dardanel yenilikçi markası Sushida’nın ürün çeşitliliğini artırmaya yönelik yatırımlarına da devam ediyor. Yakın zamanda Sushida, Kyoto Mix içeriğine beğenilen bir lezzet olan Somon Nigiri’yi ekledi. Başarıyla geçen bir yılın ardından birinci yaşını kutlayan marka, çok sevilen bir sushi lezzeti olan Onigiri’yi de beğeniye sundu. Onigiri, Türkiye’de ilk kez üçgen sushi olarak tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Dışı nori yosunu kaplamalı ve içi dolgulu üçgen sushi pirinci; Ton Balıklı, Somon Teriyaki ve California olmak üzere 3 çeşidiyle sushi severler ile buluşuyor.

Sushida ile her an her yerde sushi keyfi

Dört farklı çeşidi bulunan Sushida; chopstick, wasabi ve soya sosunun da dahil olduğu içerik ve paketiyle de her an her yerde pratik bir tüketim imkanı veriyor. Evde, işte, sporda, plajda, istenilen her yerde tüketilebilen Sushida, 8’er parçalık paketlerdeki California Roll ve Philadelphia Roll ile 9’ar parçalık Tokyo Mix ve Kyoto Mix çeşitlerinden oluşuyor. Sushida çeşitleri seçili mağaza ve online marketlerde satışa sunuluyor. Instagram’da @sushida.dardanel hesabından satış noktaları takip edilebiliyor.