Skip to content Skip to footer

DeFacto büyümesini yeni atamasıyla sürdürecek

Perakende tekstil sektöründe faaliyet gösteren DeFacto’nun Alternatif Satış Kanalları ve İş Geliştirme Genel Müdürü Serdar Ersoy oldu.

DeFacto, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle genişletmeye devam ediyor. Markanın Alternatif Satış Kanalları ve İş Geliştirme Genel Müdürü pozisyonuna, 10 yıldır DeFacto’da görev alan, perakende ve büyüme stratejilerindeki deneyimli isim Serdar Ersoy getirildi.

Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Serdar Ersoy, kariyerine öğrencilik yıllarında çalıştığı WMF AG’de başladı. 2000 – 2001 yılları arasında Arçelik Group’ta görev alan Ersoy, 2002 yılında perakende tekstil sektöründeki Seven Hill markasına geçiş yaptı.

DeFacto ailesine 2004 yılında katılan Serdar Ersoy, 2009-2010 yılları arasında Londra Fashion Forecasting and Retail Management eğitimi aldı. Serdar Ersoy, DeFacto’da sırasıyla iş geliştirme, operasyon, expansion, konsept ve omni-channel departmanlarını kurmuş ve geliştirmiştir. Serdar Ersoy, 2022 yılı itibariyle Alternatif Satış Kanalları ve İş Geliştirme Genel Müdürü pozisyonuna atanmıştır. Ersoy ayrıca Ecrou Perakende ve Zincir Mağazalar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesidir.

Su altı avcılığına, balık tutmaya, motor sporlarına, gitar çalmaya ve tarihe ilgi duyan Serdar Ersoy, evli, 2 çocuk babası ve İngilizce bilmektedir.