Skip to content Skip to footer

DeFacto ‘Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Marka’ seçildi

Türkiye’nin global moda markası DeFacto, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak gerçekleştirilen araştırmada tüketiciler tarafından ‘Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Marka’ seçildi. 

Marketing Türkiye ve Aksoy Araştırma iş birliğiyle Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak gerçekleştirilen ‘Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar’ araştırmasının sonuçları iş dünyasının katılımı ile düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda açıklandı. Tüketicilerin oylamaları ile yapılan araştırmada DeFacto, ‘Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Marka’ seçildi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda konuşan DeFacto CEO’su İhsan Ateş, “Biz 15 bin kişilik DeFacto ailesi olarak Atamızın ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda çalışıyoruz. Atamızın açtığı yolda, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tam 100 ülkede bayrağımızı dalgalandırmanın gururunu yaşıyoruz. Markamızı 180 ülkede yer alan bir dünya markası yaparak, tarihsel sorumluluğumuza katkımızı artırmak için gayret ve azimle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. İhsan Ateş ayrıca Marketing Türkiye ve Aksoy Araştırma ekiplerinin yanı sıra DeFacto’yu ‘Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Marka’ olarak seçen tüketicilere de teşekkür etti.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilen 26 ilde, bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada tüketiciler; insana yatırım, yenilikçilik, ilericilik, özgünlük, kurumsallık, fırsat eşitliği ve dayanışma gibi kavramlarla tanımladıkları markaları ‘Cumhuriyetin Değerlerini Taşıyan Markalar’ olarak belirledi.