Skip to content Skip to footer

DeFacto x Maritaş Denim’den çevreci koleksiyon

Sürdürülebilirlik çatısı altında yaptığı çalışmalar ile hazır giyim sektörüne öncülük eden DeFacto, pamuk üretiminde doğrudan çevreci tarım uygulamalarını destekleyen Türkiye’nin ilk denim kumaş üreticisi Maritaş Denim iş birliğindeki yeni koleksiyonunu tanıttı. Doğal pamuk içeren kumaşlar ile tasarlanan Rejeneratif Denim Koleksiyonu’ndaki ürünler, doğa dostu moda severlerin beğenisine sunuldu.

Sürdürülebilir modanın Türkiye’deki öncülerinden olan DeFacto, doğal kaynakların hızla azaldığı dünyamızın ekosistemine katkı sağlayacak çevreci koleksiyonlar geliştirmeye devam ediyor. DeFacto’nun Maritaş Denim iş birliği ile hayata geçirdiği yeni Rejeneratif Denim Koleksiyonu, kimyasal kullanımını minimuma indiren, toprağın kendi kendini onarmasına destek olan ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan çevreci tarımdan elde edilen pamuklarla dokunan kumaşlardan tasarlanıyor.

DeFacto’nun pamuk üretiminde doğrudan çevreci tarım uygulamalarını destekleyen Türkiye’nin ilk denim kumaş üreticisi Maritaş Denim iş birliği ile satışa sunduğu Rejeneratif Denim Koleksiyonu’nda, erkekler için 5 farklı jean modeli bulunuyor. Yeni ürün seçeneklerinin eklenmesi hedeflenen koleksiyonda, kumaşların dokunmasında kullanılan pamuklar, 100 yılı aşkın süredir 70’ten fazla ülkede gözetim ve belgelendirme yapan Control Union tarafından sertifikalandırılıyor.

Doğa dostu moda severler, DeFacto x Maritaş iş birliğiyle satıla sunulan Rejeneratif Denim Koleksiyonu’na ve tüm çevreye duyarlı DeFacto ürünlerine www.defacto.com web adresinden, mobil uygulamasından ve mağazalarından ulaşılabiliyor.