Skip to content Skip to footer

DeFacto yurt içinde büyümesine devam ediyor

Türk hazır giyim ve moda sektörünün uluslararası arenaya taşınmasına öncülük eden DeFacto, yurt içindeki büyümesini aynı hafta içinde İstanbul, Ankara, Çanakkale, Kırşehir, Van ve Denizli’de açtığı mağaza açılışlarıyla sürdürüyor. 100 ülkede 500’e yakın mağazada faaliyet gösteren global moda markası DeFacto, yurt içi ve yurt dışı mağaza yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

DeFacto, yurt içi büyüme stratejisi kapsamında farklı illerdeki 6 mağazayı daha bayramdan önce müşterileriyle buluşturdu. Aynı hafta içinde İstanbul, Ankara, Çanakkale, Kırşehir, Van ve Denizli’de yeni mağazalarını açan DeFacto, yurt içinde büyümesine devam ediyor. Ayrıca İstanbul Kavacık caddesindeki mağazasını renove ederek 2138 metrekarelik alanla hizmet vermeye devam edecek.

İstanbul Büyükçekmece Caddesi’nde 3535 metrekarelik yeni bir mağaza açan DeFacto İstanbul’da 77 mağazaya, Ankara Gimsa AVM içinde açtığı 3516 metrekarelik yeni mağazası ile de Ankara’da 19 mağazaya ulaştı. Anadolu’daki büyümesine Kırşehir Merkez Cadde’de açtığı büyüme ile devam eden moda devi, bir diğer mağazasını da Van’da açtı. Van Mall AVM’de 1914 metrekarelik alanda müşterileriyle buluşan marka, şehirdeki mağaza sayısını 3’e yükseltirken, toplam 3547 metrekareye ulaştı.

Çanakkale’deki ilk mağazasını 2010 yılında Çanakkale Merkez’de açan DeFacto, şehirdeki büyümesini Biga Caddesi’ndeki 708 metrekalelik mağazasıyla sürdürüyor. 2 katlı mağazasında hizmet verecek olan DeFacto, Çanakkale’deki mağaza sayısını 3’e yükseltti. Aynı hafta içinde Denizli Emporium AVM’de de bir mağaza açan DeFacto, şehirde toplam 1207 metrekarelik alanda moda severlerle buluşmaya devam edecek.

DeFacto bayramdan önce açtığı yeni mağazalarında kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerindeki giyimden aksesuara kadar binlerce ürünü müşterilerine sunuyor. Sunduğu yeniliklerle müşteri deneyimini en iyi şekilde yansıtmaya devam eden DeFacto, yurt içi ve yurt dışı mağazalarına yenilerini eklemeye devam edecek.