Skip to content Skip to footer

DeFacto’da yeni atama

Vizyoner bakış açısını tüm iş yapış süreçlerine yansıtan Türkiye’nin global moda markası DeFacto, marka dönüşüm insiyatiflerinin tek bir yapıda birleştiği Strateji ve Dönüşüm Ofisi’ne, alanının başarılı ismi Pınar Ayorak genel müdür yardımcısı olarak getirildi.       

DeFacto, dünyanın önde gelen global moda markası olma hedefinde hız kesmeden ilerlerken, yönetim kadrolarını da güçlendiriyor. Yeni dönemde tüm dönüşüm insiyatiflerini tek bir yapıda birleştirmek amacıyla kurulan Strateji ve Dönüşüm Ofisi biriminin yöneticiliğini, Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Strategy & Transformation Officer – CSTO) unvanıyla Pınar Ayorak yürütecek.

Northeastern Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ayorak, iş hayatına 2002 yılında Boston’da yazılım geliştirme uzmanı olarak başladı. 2008’in sonuna dek şirket stratejilerinin teknoloji aracılığıyla hayata geçirildiği pek çok proje çalışmasında görev aldı. 2009’da Amsterdam merkezli Mobiquity Yazılım ve Danışmanlık firmasına ‘Proje Lideri’ olarak geçiş yaptı. Buradaki üç yıllık deneyiminin ardından perakende ve finans sektöründe danışmanlık yaptı. Ardından Yapı Kredi Bankası’nda organizasyonel dönüşüm, dijital strateji ve süreç mükemmelliği üzerine gerçekleştirdiği projelerle dikkat çekti.

2018 yılında dünyanın önde gelen uluslararası yönetim danışmanlığı firması McKinsey Company Türkiye ofisinde Yönetim Danışmanı olarak çalışmaya başlayan Pınar Ayorak, son olarak Intertech Bilgi Teknoloji ve Pazarlama’da Stratejik Portföy Yönetimi ve Dönüşüm’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Ayorak, bundan sonra da birikim ve tecrübesiyle, DeFacto çatısı altında yeni ve güçlü projelere imza atacak.