Skip to content Skip to footer

DeFacto’dan Türkiye’de bir ilk ‘Mağazada Mobil Öde’

Türkiye’deki moda ve perakende dünyasının öncü markalarından DeFacto, müşterilerine ayrıcalıklı ve kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi yaşatmak için teknolojik yatırımlarına devam ediyor. DeFacto, Türkiye’de ilk kez sunulan ‘Mağazada Mobil Öde’ seçeneği ile tüm mağazalarında kasaya gitmeden ve POS cihazına gerek kalmadan hızlı online ödeme seçeneği sunuyor.

Teknoloji alanında sunduğu yenilikler ile sektöründe öncülük eden DeFacto, müşterilerine kolay, pratik ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatmaya devam ediyor. DeFacto’nun fijital uygulamaları arasına eklenen ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan ‘Mağazada Mobil Öde’ sistemi, tüm DeFacto mağazalarında uygulama üzerinden online hızlı ödeme imkanı sağlayarak kasa sırası beklemeden ve POS cihazına ihtiyaç olmadan müşterilerin alışveriş yolculuğunu kesintisiz hale getiriyor.

QR kodu tara alışverişi tamamla

DeFacto’nun tüm mağazalarında hızlı ödeme imkanı sunan yeni uygulaması ile müşteriler mağazaya geldiklerinde DeFacto uygulamasını açarak “Mağazada Mobil Öde” seçeneği üzerinden mağazanın QR kodunu okutuyor ve hangi mağaza olduğunu böylelikle belirlemiş oluyor. Ardından mağazadan almak istediği ürünleri yine uygulama üzerinden okutarak ödemesini gerçekleştiriyor. Ödeme tamamlandığında ise çıkan QR kodu müşteri danışmanına gösteriyor ve kasaya gitmeden alışverişini hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor. ‘Mağazada Mobil Öde’ ile yapılan alışverişlerde müşterilere kasada beklemeden ve POS cihazına ihtiyaç duymadan hızlıca ödeme yapma ve zamandan tasarruf etme imkanı sağlanıyor. DeFacto’nun fijital dünyasının son ayrıcalığı olan ‘Mağazada Mobil Öde’ ile ayrıca DeFacto GiftClub üyelerine birçok farklı avantaj sunuluyor.

Sadece moda değil teknoloji de üretiyoruz

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişen alışveriş alışkanlıklarına hızlı ve etkili bir şekilde adapte olabilmek adına teknolojik altyapısını sürekli geliştirdiklerini belirten DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Barış Sönmez, “DeFacto olarak moda üretmenin yanı sıra ihtiyaç duyduğumuz teknolojiyi de kendi bünyemizde geliştiriyoruz. Omnichannel (Çok Kanallı) stratejimiz ile müşterilerimize tüm işlemlerini farklı noktalardan tamamlayabilme özgürlüğü sunuyoruz. Bu stratejimiz ile her yıl satış oranlarında önemli başarılar elde etsek de aslında stratejimizin asıl hedefi müşterilerimize değer yaratacak uygulamalar üretmek ve bunu tüm dünyadaki satış kanallarımızda uygulamaya koymak. Müşterilerimize hem fiziksel hem de dijital alışveriş deneyimini her zaman ve her yerde güvenli bir şekilde yapabilecekleri çözümler sunmak. Şimdi ‘Mağazada Mobil Öde’ ile de müşterilerimize keyifli ve hızlı alışveriş yapma imkanı sağlıyoruz. Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile moda ve perakende sektörünün öncülüğünü sürdürmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.