Skip to content Skip to footer

DESA Türkiye’nin en değerli ilk 100 markası arasında

Deri modasına yön veren ve Türkiye’nin deri mamulleri alanında öncü markası DESA, Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasının 2023 sonuçlarında 96. sıraya yükseldi.

DESA, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından 17.si hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında 8 milyon dolarlık marka değeriyle 96. sırada yer aldı. 2023 yılında yüzde 19 oranında gösterdiği artışla listede görülmeyi başaran DESA’nın marka derecesi ise 2022 ve 2023 yıllarında A+ olarak belirlendi. Bu sonuçla birlikte DESA, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alan deri sektöründe faaliyet gösteren tek marka olma unvanının da sahibi oldu.

Türkiye’nin İtalya’ya gerçekleştirdiği deri mamulleri ihracatının yüzde 70’ini tek başına üstlenen DESA, Ar-Ge ve inovasyona dayalı deri mamulleri üretimiyle sektörüne öncülük ediyor. DESA, 51 yıllık birikimini ve üretim yeteneğini Türkiye sınırları dışına da taşıyarak Türkiye için değer yaratmaya ve marka değerini daha da ileri taşımaya devam ediyor.