Skip to content Skip to footer

Doğrudan yatırım ile üçüncü mağazasını açtı

Türkiye’deki ilk mağazalarını Mayıs 2023’te Torium AVM ve Oasis Cadde AVM’de eş zamanlı olarak açan Danimarka merkezli ev eşyası perakendecisi JYSK, herkes için harika bir İskandinav teklifi sunma misyonunu şimdi Anadolu Yakasında açtığı üçüncü mağazası ile sürdürüyor. Tepe Nautilus AVM içeresinde doğrudan yatırım ile açılan mağaza, bin 421 metrekarelik toplam alanı ile müşterilerine ferah bir alışveriş deneyimi sunuyor. Markanın ülke müdürü Alexandru Bratu, “Türkiye’deki yatırımlarımıza devam edeceğiz, 2024 yılında yeni mağaza açılışlarını yapacağız” dedi.

Yabancı şirketlerin Türkiye’ye olan yatırımları her geçen gün artıyor. Bunlardan biri olan 1979 yılında aile şirketi olarak kurulan JYSK, İskandinav tarzında ev ve yaşam ürünlerinin yanı sıra yatak ve uyku ürünlerindeki deneyimini daha çok müşterisi ile paylaşmayı hedefiyle Türkiye pazarındaki doğrudan yatırımlarına devam ediyor.

İlk mağazalarını Mayıs 2023’te Torium AVM ve Oasis Cadde AVM’de açan Danimarka merkezli ev eşyası perakendecisi JYSK, Türkiye yatırımlarını Tepe Nautilus AVM içerisinde açtığı yeni mağazası ile sürdürüyor. Bin 421 metrekarelik toplam alanı ile müşterilerine ferah bir alışveriş deneyimi sunan mağaza, markanın Anadolu yakasındaki ile mağazası olma özelliği taşıyor.

Yatırımlara Hız Kesmeden Devam Edeceğiz

Romanya, Bulgaristan ve Türkiye Ülke Müdürü Alexandru Bratu, “Türkiye’deki yatırımlarımıza yeni yılda da hız kesmeden devam edeceğiz. Anadolu yakasında da birçok lokasyonda müşterilerimiz ile buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Hedefimiz İskandinav deneyimini herkes için hem fiziksel hem de bütçesel olarak kolay erişilebilir olmak. Artık hem Avrupa Yakasında hem de Anadolu Yakasında birbirinden güzel tasarımları uygun fiyatlarla müşterilerimizin beğenisine sunabileceğiz.

JYSK Türkiye’deki mağazalarını en güncel konsepti ile açmaya devam edecek. Konsept, mağaza içi gezinmeyi ve ürünlere kolay erişimi mümkün kılarken; enerji tasarruflu aydınlatması ile ürünlerin daha dikkat çekici görünmesine ve açık kahverengi, ahşap görünümlü zemin dahil tüm mağazaya hakim olan nötr renkleri ile de yalın bir atmosfer oluşumuna olanak sağlıyor. Ayrıca örnek odalar ve ilham veren köşelerle de birbirinden farklı dekorasyon fikirleri veriyor.“ dedi.

Türkiye’de Yatırım Kararlılığı

Çok kısa sürede, Türkiye pazarında müşterilerin beğenisini kazandıklarını belirten Ülke müdürü Alexandru Bratu, sözlerine şöyle devam etti: “ Bu ilgi satışlarımıza da yansıdı. İlk operasyon yılımızdaki başarımız beklentimizin üstünde oldu. Yakın gelecekte birçok farklı semtte de müşterilerimizi ağırlıyor olacağız. Farklı illerden gelen talepleri de değerlendireceğiz ve yatırımlarımız İstanbul dışında da başta çevre iller olmak üzere devam edecek. “

JYSK Türkiye’nin toplam 48 ülkede 3.300’den fazla mağazası bulunuyor.