Skip to content Skip to footer

Domestos’un çocuklar için hijyen kampanyasına on binlerce kişi katıldı

11 yıldır ilkokul ve ortaokullarda sürdürülebilir tuvalet hijyeninin sağlanması ve çocukların temiz ve sağlıklı tuvaletlere ulaşabilmesi için çalışan Domestos, geçtiğimiz günlerde konunun çocuklar açısından önemine dikkat çektiği bir sosyal deney filmi yayınladı. Filmle yarattığı farkındalığı kamuoyu desteğine dönüştürmek amacıyla herkesi okullara ücretsiz Domestos göndermeye davet eden markanın kampanyasına 1 ayda 22.000’den fazla kişi destek verdi.

Okullarda tuvalet hijyenine katkı sağlamak için çalışmalar yürüten Türkiye’nin güvenilir temizlik markası Domestos, konuyla ilgili farkındalık yaratmak için geçtiğimiz günlerde bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında, ilköğretim çağındaki çocukların sağlık, sosyalleşme ve akademik başarıları açısından temiz tuvaletlere ulaşabilmelerinin önemini vurgulayan bir sosyal deney filmi yayınlayarak herkesi Okul Hijyen Programı’nın parçası olmaya davet eden Domestos, bunun için Türkiye’nin en büyük QR kodunu da inşa etti. Okullara ücretsiz Domestos göndererek Okul Hijyen Programı’na katkıda bulunmak isteyenler, İstanbul Buyaka AVM ve Galataport’ta ziyarete açılan dev QR kodu okutarak ve https://www.domestoshijyenprojesi.com/adresini ziyaret ederek seçtikleri okullara ürün gönderimi yapılmasını sağladılar.

Sosyal deney filminin 13 Aralık’ta dijital mecralarda yayınlanmaya başlamasından 15 Ocak tarihine kadar geçen bir aylık sürede, Domestos’un kampanyasına tam 22.000’den fazla kişi destek verdi. On binlerce kişinin katılımıyla, Türkiye’nin farklı yerlerindeki 11.860 okula Domestos ürünleri gönderilmeye başlandı.

Domestos Marka Müdürü İpek Aslanel, şunları söyledi: “Domestos olarak Okul Hijyen Programı’nı yapmamızın bir sebebi okul tuvaletlerinde sürdürülebilir hijyene katkı sağlamak iken, diğer sebebi de bu konunun çocuklar için önemine dair farkındalık oluşturmak. Çocukların yaşadığı ekosistemi oluşturan başta ebeveynler gibi önemli aktörlerin de konuya dair bilgi ve farkındalık sahibi olmaları çok önemli. Kampanyamızla da bu aktörlerin dikkatini çekmeyi ve QR kod okutmak gibi küçük bir aksiyonla dahi olsa projeye katılmalarını sağlayarak kendilerini projenin parçası gibi hissetmelerini hedefledik. Kampanyamızın gördüğü ilgiden ve mesajlarımızın bu denli yankı bulmasından dolayı çok mutluyuz.”