Skip to content Skip to footer

Doyuyo 2025’e kadar 100 şubeye ulaşacak

Yeme içme sektörünün hızla büyüyen, yüzde 100 yerli sermayeli gurme çıtır tavuk markası Doyuyo, sevilen lezzetleri, sunumları ve kalitesiyle sektördeki farkını ortaya koyuyor. 2023’te 50 şubeye ulaştıklarını ve yaklaşık 5,5 milyon kişiyi ağırladıklarını söyleyen Doyuyo Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Kaya, “2025’e kadar 50 şube daha açarak, toplam 100 şube ile tüm Türkiye’yi Doyuyo lezzetleriyle tanıştırmayı arzu ediyoruz” diyor.

Gurme marinasyon teknikleri ve özgün baharat karışımlarıyla çıtır kızarmış tavuk menülerine yepyeni bir lezzet katan Doyuyo, hızlı büyümesini sürdürüyor. İlk şubesini 2019 yılında Özdilek Park’ta açan Doyuyo, bugün 50 şubesi ile Türkiye’nin farklı noktalarında lezzet tutkunlarıyla buluşuyor. Yüzde 100 yerli sermayeli Pardo Food çatısı altında hizmet veren Doyuyo, alışılmış fast food tavuk restoranlarından farklı olarak kızarmış tavuk ve burgeri fast casual konseptinde tasarlanmış restoranlarda, masaya servis hizmetiyle sunuyor.

Doyuyo Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Kaya, 1000’den fazla çalışanıyla genç ve dinamik bir ekibe sahip olan Doyuyo’nun kendi kategorisinde masaya hizmet veren tek A la Carte markası olduğunun altını çiziyor. Bir Türk markası olan Doyuyo’nun gerek konsepti gerek lezzetleriyle yerli ve global tüm rakiplerden ayrıştığına dikkat çeken Kaya, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sevilen lezzetlerimiz, sunumlarımız ve kalitemizle hızla büyümeye devam ediyoruz. 2023 yılını başarıyla tamamladık. 2023’te 50 şubeye ulaştık, yaklaşık 5,5 milyon misafirimizi restoranlarımızda ağırladık. 2024’te de bu başarıyı sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu yıl müşterilerimize daha geniş kapsamlı hizmet sunabilmek için, paket servis hizmetimizi uygun olan tüm şubelerimize yaymayı amaçlıyoruz. 2025’e kadar 50 şube daha açarak, toplam 100 şube ile tüm Türkiye’yi Doyuyo lezzetleriyle tanıştırmayı arzu ediyoruz.   Halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Birleşik Arap Emirlikleri’nde de büyümeyi hedefliyoruz. Ayrıca Irak, Suudi Arabistan ve özellikle Azerbaycan gibi Türk Devletleri’nde Doyuyo markasını tanıtmak ve yeni şubeler açmayı da planlıyoruz.”

Doyuyo %100 Baby filetodan hazırlanan, 12 saat marine edildikten sonra, kendi üretimi kaplaması ile kaplanıp ve baharatlanıp çıtır çıtır kızartılan Tenders, nefis tadını bütünleyen gurme soslar ve beraberindeki pesto&cheddar fusilli, coleslaw salata, kızarmış patates ve doğal ev yapımı tarifleriyle hazırlanan limonatalardan oluşan menüsüyle dikkat çekiyor. Ürün kalitesini sürdürülebilir kılmak için Doyuyo’nun ana üretimlerinin Pardo Food tarafından gerçekleştirildiğini belirten Doyuyo Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Kaya, “Ekmeklerimiz, soslarımız, tavuk ve etlerimiz Pardo Food çatısı altında yer alan 4 bin m2’lik üretim tesislerimizde üretiliyor, paketleniyor. Ardından güçlü lojistik altyapımız sayesinde günlük ve taze olarak restoranlarımıza ulaştırılıyor. Bu sayede ürün kalitemizden emin olabiliyor, standartlarımıza uymayan hiçbir ürünü misafirlerimizi sunmuyoruz” diyor.

Doyuyo 2025’e kadar 100 şubeye ulaşacak - Perakende.org