Skip to content Skip to footer

D&R Kanyon’da yazar Cihangir Fikri Saatcioğlu ile Küresel Pazarda Rekabet konuşuldu

İş dünyasının kitabevi Hümanist Kitap tarafından yayımlanmış olan Küresel Pazarda Rekabet kitabının yazarı Cihangir Fikri Saatcioğlu ve Envoyo kurucusu Gökhan Akar’ın katılımıyla, gazeteci ve TV programcısı Celal Toprak moderatörlüğünde D&R Kanyon mağazasında 25 Haziran günü gerçekleşen söyleşi, iş insanlarının ilgisiyle karşılandı.

Gastronomi, bilişim, imalat ve yayıncılık gibi farklı alanlardan iş insanlarının bir araya geldiği kitap söyleşi etkinliğinde, yazar Cihangir Fikri Saatcioğlu Küresel Pazarda Rekabet kitabında aktardığı yurt dışında iş yapabilmek için pazarlama ipuçları ve makro ihracat değerlendirmeleri konularında bilgilerini aktardı. Özellikle web sitesi ve sosyal medya gibi ihracat için çok temel olan hususlara firmaların öncelikle dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Saatcioğlu’na dijital şirketler ve melek yatırımcılık üzerine değerlendirmeleriyle girişimci iş insanı Gökhan Akar da katkıda bulundu. Moderatör gazeteci ve TV programcısı Celal Toprak, söyleşi boyunca soruları ve geliştirici yorumları ile akışa izleyicileri de dahil ederken, en çok öne çıkan gündemin “ihracata ilk adımın atılabilmesi için gerekli yol haritası” olduğu görüldü.

2021 yılında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Ticari Diplomasi Ödülleri’nde Paydaşlarla İlişkiler Ödülü’ne layık görülen ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan Saatcioğlu, kitabında pazarlama faaliyetlerinin firmaların ihracat potansiyellerini geliştirmelerine katkılarını geniş bir çerçevede değerlendirerek akademik bir dille paylaşıyor. Küresel Pazarda Rekabet kitabıyla ilgili detaylı bilgi için:

https://www.humanistkitap.com/kuresel-pazarda-rekabet-pazarlama-stratejisi-ile-ihracatta-basari-cihangir-fikri-saatcioglu-9786257615068