Skip to content Skip to footer

Dünyaca Ünlü Pasta Şefi “Antonio Bachour”un imza reçeteleri artık Espressolab’de

Gurme kahve kültürünü dünyanın dört bir yanındaki kahve severlerle buluşturan Türkiye’nin en yenilikçi 3. nesil kahve zinciri olan Espressolab,  “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” ödülünün sahibi Amerikalı şef Antonio Bachour’u Espressolab Roastery’de ağırladı. Antonio Bachour’un reçetelerinden en özel tatların eğitimini alan Espressolab şefleri, bu tarifleri bundan böyle Espressolab Roastery ve Caddebostan mağazalarında 15 Temmuz’da misafirleriyle buluşturacak.

Yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının dünyadaki önemli temsilcilerinden biri haline gelen Espressolab, 2018 yılında The Best Chef Awards’ta “Dünyanın En İyi Pasta Şefi” ödülüne layık görülen ve 2019’da Esquire Dergisi tarafından “2019’un Pasta Şefi” olarak ödüllendirilen dünyaca ünlü pasta şefi Antonio Bachour ile bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Antonio Bachour, pastacılık ve hamur işi lezzet çıtasını yükseltecek 5 özel reçetesinin inceliklerini Espressolab şeflerine Merter Roastery’de 4 gün süren eğitimlerle aktardı.

Yenilikçi iş modelini hem yurt içinde hem de yurt dışındaki mağazalarında uygulamaya devam eden, alanında uzman şefleri ile tatlıdan sandviçe tazeliği ve lezzeti ön planda tuttuğu yeni ürünleriyle bakery deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyan Espressolab, Antonio Bachour’un eşsiz beş tarifini menüsüne ekledi. Bu eşsiz beş tarif 15 Temmuz’da Espressolab Roastery ve Caddebostan mağazalarında satışa sunulacak.

Antonio Bachour: “Gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden oldukça mutluyum”

Türkiye’ye ilk defa 2009 yılında geldiğini ve o zamanlar sadece Türk tatlılarının ön planda olduğunu ifade eden Antonio Bachour; “Bugün görüyorum ki Türkiye’de pek çok ülkenin tatlıları yapılıyor ve birçok yeni kafe açılıyor. Espressolab’in bu anlamda fark yarattığını düşünüyorum. 20’yi aşkın tatlı çeşidi ve taze ürünleri ile müşterilerine çok özel bir deneyim yaşatıyor. Türkiye’ye her geldiğimde Espressolab’i fark ediyordum. Geçtiğimiz yıl Gastromasa’da Espressolab’in şefleri Ünal ve Sara ile tanıştım. Birlikte bir iş birliği yapmak istediklerini söylediler. Bu teklifi duyunca oldukça heyecanlandım. Çünkü aslında Espressolab ile çok ortak noktamız var. Bunlardan en önemlisi ise kalite ve tazelik” dedi.

“İyi bir kahve deneyimi yaşatmak için özel reçeteli tarifler hazırladık”

Hayata geçirdikleri iş birliği ile birlikte hazırlanan tatlıların müşterilere farklı bir deneyim alanı yaratacağını söyleyen Bachour sözlerine şu şekilde devam etti; “Artık günümüzde insanlar sadece bir kahve içmek için kafelere gitmiyor. Aynı zamanda bir deneyim yaşamak, vakit geçirmek ve farklı tatlar keşfetmek istiyor. Bizler de bu bakış açısıyla daha iyi bir kahve deneyimi yaşatmak için özel reçeteli tarifler hazırladık. Ürünlerimizde bolca çikolata ve meyve kullandık. Tüm tatlılarımızın hem sıcak hem de soğuk kahveler ile birlikte uyumla tüketilebilmesine özen gösterdik. Espressolab misafirlerinin de keyifle deneyimleyeceği farklı tatlar hazırlamaktan ve bu keyifli iş birliğinden oldukça mutluyum” dedi.

Ersin Kefeli: “Mutfağımızı kahvemiz kadar önemsiyoruz”

Kahve dükkanlarında misafirlere sunulan yiyeceklerin de kahvenin niteliği kadar önemli olduğunun altını çizen Espressolab Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ersin Kefeli, “Kahvecilerin sayısı dünyada giderek artıyor ve önemli bir popüler kültür haline geliyor. Ancak, pazar analizi yaptığımızda kahvenin yanında sunulan ürünlerin kahve kadar önemli görünmediğini gözlemliyoruz. Donuk ürünler ön planda tutuluyor. Kahve dükkanlarına giden misafirler ise içtikleri kahvenin kalitesi kadar yediği sandviçin, pastanın veya fırın ürünlerinin taze ve lezzetli olmasını bekliyor. Espressolab olarak biz de değişen tüketim alışkanlıklarının farkındayız ve mutfağımızı kahvemiz kadar önemsiyoruz. Ürünlerimizi günlük üretiyor, misafirlerimizi sadece bize özel lezzetlerle buluşturmaya özen gösteriyoruz. Birçok mağazamızda ise açık mutfak konsepti ile misafirlerimizin karşısına çıkıyoruz. Böylelikle, kahve severlerin şeflerimizin taze üretim yaptığını bizzat görmesini arzuluyoruz. Bu kapsamda bu yıl dünyanın dört bir yanında şefler ağırladık. Özellikle dünyaca ünlü pasta şefi Antonio Bachour ile yaptığımız iş birliği bizim için çok kıymetli” dedi.

Alışılmış standardın üzerinde lezzetler

Antonio Bachour’ın Espressolab mutfağına giren tarifleri arasında, Choux Pikan Cevizli Bisküvi, Mont Blanc, Bachour Rocher, Antep Fıstıklı Çilekli Kek ve Rocher CROISSANT Roll yer alıyorDeneyimli şefleriyle konuklarını her daim yeni lezzet yolculuklarına çıkaran Espressolab, misafirlerini Bachour’un imza lezzetlerini birlikte keşfetmeye, Espressolab Roastery ve Caddebostan mağazalarına davet ediyor.