Skip to content Skip to footer

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ilk theatre konseptli Krispy Kreme mağazası Ankara’da açıldı

Günlük ve taze üretilen lezzetleri ile dünyaca ünlü donat markası Krispy Kreme’in dünyanın en büyük, Türkiye’nin ilk theatre konseptli mağazası Ankara’da açıldı.

İş Gıda çatısı altında faaliyet gösteren dünyaca ünlü donat markası Krispy Kreme; ikonik Original Glazed™’lerin sıcacık hazır olduğunu, yanan ‘Hot Now’ ışığı ile duyurduğu konsept mağazasının açılışını Ankara’da gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ilk theatre konseptli Krispy Kreme mağazasının ilk ‘Hot Now’ ışığı 29 Haziran Cumartesi günü saat 14:30’da yandı.

Bin metrekarenin üzerindeki alanıyla dünyanın en büyük theatre konseptli mağazası Krispy Kreme YDA Center açılışı İş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlkem Şahin’in katılımı ile İş Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu ev sahipliğinde gerçekleşti. T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ile ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry L. Flake’in onur konukluğu ile gerçekleşen açılışa; Ankara’nın iş, cemiyet ve sanat dünyasından konuklar ve basın mensupları katıldı.

Enfes kokusu eşliğinde Original Glazed™ donatların kabarma, pişirme ve üzerinin glazed’lenmesi gibi yapılış aşamalarını birebir görme şansı sunan, yenilikçi theatre konseptli Krispy Kreme mağazası, günlük bin kişi ağırlama kapasitesiyle Ankara YDA Center’da ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

Yenilikçi konsept, benzersiz deneyim…

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ilk theatre konseptli Krispy Kreme mağazasını Ankara’da açmaktan duydukları mutluluğu belirterek sözlerine başlayan İş Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu açılış konuşmasında “İş Gıda olarak misafirlerimize, sevenlerimize her zaman yenilikçi deneyimler sunmayı önceliklendiriyor ve bunu tüm markalarımızda önemsiyoruz. Bu bakış açısı ile bugün burada beraberce gerçekleştirdiğimiz açılışımız da Krispy Kreme’in Türkiye’deki büyüme stratejisinin önemli bir adımını oluşturuyor.

YDA Center’daki Krispy Kreme mağazamızda yenilikçi konseptimiz eşliğinde sıcacık Original Glazed™’in yapılış aşamalarını gördükleri bir sistemle misafirlerimiz için lezzeti deneyimle buluşturuyoruz. Original Glazed™ donatların üretim sürecini adım adım göstererek unutulmaz bir deneyim ve lezzet şöleni sunuyoruz. Original Glazed™’in sıcacık hazır olduğunu müjdeleyen ‘Hot Now’ ışığı yanmadan önce mağazayı saran enfes kokuyu duymanın yaşattığı hissi tüm misafirlerimizin deneyimlemesinin değerine inanıyoruz.

Bu mağazamız sıcak donat servisinin yanı sıra Ankara’daki diğer beş mağazamıza ürün tedarik ederek bir üretim merkezi görevini de üstlenecek, bu açıdan da bizim için önem taşıyor. İş Gıda olarak son bir yılda 450’den 630’a ulaşan restoran ve mağaza sayımız ile ciddi bir büyüme ve istihdam sağladık. Sektörümüze örnek olan sürdürülebilir büyüme performansımızla Krispy Kreme lezzetlerini daha fazla noktada sevenlerimizle buluşturmak istiyoruz. Bu yılın sonuna kadar Krispy Kreme mağaza sayımızı 160’a çıkarmayı ve Ankara’da ilkini açtığımız theatre konseptli yenilikçi mağazamızın bir eşini yine bu yıl içerisinde İstanbul’da açmayı hedefliyoruz.

Bizim için anlamı büyük bu açılışta yanımızda olan tüm misafirlerimize katıldıkları için, bu açılışı heyecanla bekleyen Ankara’daki tüm Krispy Kreme sevenlerine bize eşlik ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ankara’nın en tatlı noktasında açılışa özel sürpriz hediye ve etkinlikler…

Konuklarına 1937’den bu yana değişmeyen tarifiyle, iştah kabartan kokular eşliğinde sunduğu Orijinal Glazed™ donatların piştiğini, yanan ‘Hot Now’ ışığı ile duyuran Krispy Kreme’in hamur aşamasından pişmesine, üzerinin özel glaze ile kaplanmasından sıcak sıcak misafirlere ikramına tüm süreçlerin deneyimlendiği theatre konseptli Türkiye’deki ilk mağazası Ankara YDA Center’da açıldı.

Eğlenceli aktiviteler eşliğinde gerçekleşen açılışta sürpriz etkinlikler ile konuklar eşsiz bir gün geçirdi. Saatte 250 düzine donat üretim kapasitesi ile Krispy Kreme YDA Center mağazası açılışında gün boyunca tüm misafirlere markanın imza lezzeti Original Glazed ™ ikram edilirken, sırada bekleyen ilk kişi bir yıl boyunca her hafta, ikinci kişi altı ay boyunca her hafta, üçüncü kişi ise üç ay boyunca her hafta Original Glazed™ düzine hediyesi ile ödüllendirildi.