Skip to content Skip to footer

Dürümle, satış hacminde yılın ilk beş ayında yüzde 53 artış yakaladı

Dürümle, 2023’ün ilk beş ayında 5.2 milyon adet dürüm sattı

2023 yılında şubeleşme ağını genişleterek hızla büyüyen Dürümle, yılın ilk beş ayında 5.2 milyon dürüm satışı ile bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 53 arttırdı. Türkiye’nin en sevdiği dürüm ise sırasıyla Soslu Tavuk ve Cheddarlı Adana oldu.

Türkiye’de yeme-içme sektörünün sevilen markası Dürümle, yılın ilk beş ayında yaptığı satışlarda büyük bir artış yakaladı. 2023 yılının Ocak-Mayıs ayları arasındaki beş aylık dönemde 5 milyondan fazla dürüm satışı gerçekleştiren markanın böylece, toplam satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 53 arttı.

Türkiye’nin favorisi Dürümle’nin Soslu Tavuk dürümü

Türkiye genelinde en çok sevilen dürümlere bakıldığında ilk sırada Soslu Tavuk dürüm yer alırken, onu Cheddarlı Adana dürüm takip etti.

Türkiye genelindeki satışlarda en çok dürüm tüketen iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve Antalya oldu. Antalyalıların favorisi Soslu Tavuk dürüm olurken İzmir’de en çok Adana dürüm tercih edildi.

Katkı maddesi içermeyen lezzetler

Özel baharatlarla, katkı maddesi içermeden marine edilen %100 tavuk göğüs etinden hazırlanan Soslu Tavuk ateş ızgarasında pişiriliyor ve Dürümle’ye has özel soslar ve Dürümle’nin özel lavaşı ile servis ediliyor. Türkiye’nin en çok sevdiği ikinci dürüm olan Cheddarlı Adana Dürüm ise %100 döş etinden yapılan Adana kebabının ateş ızgarasında pişirildikten sonra kibrit patates ve cheddar peyniri eşliğinde özel lavaş ekmeğine sarılmasıyla hazırlanıyor.