Skip to content Skip to footer

Efsane lezzet Tadelle, tablet çikolata çeşitleriyle raflarda yerini alıyor

Türkiye’nin efsane çikolata markası Tadelle, ürün portföyüne eklediği yepyeni lezzetleriyle raflarda yerini almaya devam ediyor.

OYAK bünyesine katıldıktan sonra piyasaya sunduğu yeni ürünlerle adından söz ettiren Tadelle, bu kez yeni bir ürün grubuyla sevenlerinin karşına çıkıyor. Sagra kalitesi ve yılların getirdiği çikolata deneyimiyle tablet çikolata sektörüne giriş yapan Tadelle, birbirinden iddialı lezzetleri ile yine damakları fethetmeye hazırlanıyor.

1980’li yılların başında bar çikolata olarak evlere girmeye başlayan Tadelle, geçmişten bugüne her yaştan insanın beğendiği, çikolata olmasının ötesinde, duygulara hitap eden bir marka olma özelliğiyle öne çıkıyor. Bar kategorisinin yanı sıra gofret kategorisinde de yer alan marka, çikolatadaki uzmanlığını artık tablet çikolata kategorisine de aktarıyor. Uzun tat testleri ve araştırmalar neticesinde son halini alan Tadelle tablet çikolatanın; özenle kavrulmuş enfes Sagra fındığıyla hazırlanan fındıklı, damakta bıraktığı yoğun süt ve kakao tadıyla sütlü, Antep fıstıklı ve bitter çeşitleri bulunuyor. Tadelle tablet çikolatalar 30g ve 60g’lık paketlerde tüketiciye sunuluyor.

Tadelle tablet çikolataların içinde trans yağ bulunmuyor. Ayrıca, Tadelle tablet çikolata ürünleri yüzde100 kakao yağı, yüzde 100 pancar şekeri ve doğal aroma verici kullanılarak üretiliyor.