Skip to content Skip to footer

Eker I Run Koşusu, binlerce sporseverle yola çıkıyor

Türkiye’nin en enerjik, kapsayıcı ve heyecanlı koşularından biri olan Eker I Run, 11. yaşında! 6 Ekim’de Bursa Eker Meydan’da bir festival havasında düzenlenecek olan 11. Eker I Run’ın mottosu “Yola Çık!” olarak belirlendi. Koşunun yeni söyleminin paylaşıldığı manifesto videosunda; koşmanın hayatı hissetmek, nefes almak ve kendini bulmak olduğu vurgulanırken, 11. Eker I Run’ın var gücüyle yeniden yola çıktığı anlatıldı.

Sporu, eğlence ve iyilikle buluşturan Eker I Run Koşusu, 10 yılı geride bırakmanın gururu ve 11. yılın heyecanıyla yoluna devam ediyor. Yeşil doğa ile kucaklaşan özel parkurları ve festival havasındaki programıyla binlerce koşu tutkununa farklı bir deneyim yaşatan organizasyon, bu yıl 6 Ekim’de Bursa Eker Meydan’da düzenlenecek.

Eker Süt Ürünleri tarafından düzenlenen Eker I Run, koşuya gönül veren herkesi kucaklayan kapsayıcı yaklaşımıyla fark yaratıyor. Profesyonel koşuculardan kurumsal takımlara, koşuya yeni başlayanlardan çocuklara kadar her yaştan katılımcı Eker I Run’a gelerek, birlikte spor yapmanın heyecanını yaşayabiliyor.

11. Eker I Run’ın mottosu, bir manifesto videosuyla sporseverlerle paylaşılıyor. Manifestonun girişinde; ilerlemenin mesafelerle değil, çabalamakla kat edildiği söylenirken; Eker I Run’ın da 10 yıl önce sıfırdan başlayıp bir hayal ile yola çıktığı ifade ediliyor. Koşmanın hayatı hissetmek, nefes almak ve kendini bulmak olduğu vurgulanırken, 11. Eker I Run’ın var gücüyle yola çıktığı anlatılıyor. 11. Eker I Run, tüm koşu severleri birlikte yola çıkmaya davet ediyor.

11. Eker I Run Koşusu’nun manifesto videosunu bu adresi ziyaret ederek izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=raM5Vlm48Zs

Kayıtlar başladı

11. Eker I Run’da; 42K Maratonu, 15K ve 5K yarışlarının yanı sıra Minik Adımlar Koşusu ve Paten Yarışı yapılacak. Organizasyon kapsamında Adım Adım aracılığıyla gerçekleşecek Yardımseverlik Koşuları ile de sivil toplum kuruluşlarının projeleri için bağış toplanacak.

11. Eker I Run ile yola çıkmak isteyenler, https://www.ekerkosu.com/ adresini ziyaret ederek organizasyona kayıt olabiliyor.