Skip to content Skip to footer

Ekici Peynir ödüle doymuyor

Ekici lezzetleri uluslararası tat ve kalite enstitüsü tarafından yine “Üç Yıldız” aldı

Türkiye’nin önde gelen peynir markalarından Ekici Peynir, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (International Taste Institute ITI) tarafından düzenlenen tat değerlendirmeleri sonucunda Ekici Mavi Küflü Peynir ile “Superior Taste Award” almaya hak kazandı. Türkiye’deki ilk Kristal Lezzet Ödülü’nü kazanan Ekici Süzme Peynir, 2019 yılından bu yana üst üste üç yıldız aldı. Başarılarını devam ettiren Ekici Peynir bu yıl da dördüncü kez üç yıldız alarak Kristal Lezzet Ödülü’nü de korumaya devam ediyor.

Dünyanın en prestijli kuruluşlarından biri olan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün her yıl düzenlediği “2023 Lezzet Ödülleri” bu yıl da dünyadaki en lezzetli ürünleri   ödüllendirmeye devam ediyor. Brüksel merkezli Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü, bünyesinde birden çok Michelin yıldızlı uzman şef ve sömeliyeleri ile yaptığı değerlendirmeler sonucunda Ekici Süzme Peynir’den sonra Ekici Mavi Küflü Peynir’i de lezzet ödülüne layık gördü.

Ekici Mavi Küflü Peynir ve Ekici Süzme Peynir’e yıldız yağdı

Lezzet, kıvam, doku ve koku gibi birbirinden önemli birçok unsuru göz önünde bulundurarak yapılan değerlendirmede Ekici Mavi Küflü Peynir, bir yıldızla Superior Taste Award ödülüne layık görülerek lezzeti onaylandı. 2017’den bu yana Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından ödüllendirilen Ekici Süzme Peynir ise üst üste üç yıl, üç yıldız alarak kazandığı “Kristal Lezzet Ödülü’nü” dördüncü kez alarak yıldızlarını korudu.

60 yılı aşkın süredir Türk damak tadına uygun peynirler üreten Ekici, Türkiye’yi dünyada temsil eden bir peynir markası olarak birbirinden lezzetli ürünlerini her geçen gün daha da çeşitlendirerek tüketicilerine sunmaya devam ediyor.