Skip to content Skip to footer

En tatlı bayramlar Özsüt ile yaşanır

Tam 85 yıldır değişmeyen lezzetleriyle Türkiye’nin dört bir yanına mutluluk dağıtan Özsüt, özlenen bayramları yaşatacak birbirinden leziz tatlılarıyla Kurban Bayramı’na hazırlanıyor. Gelenekselleşen reçetelere sadık kalınarak, Özsüt’ün maharetli ustalarının dokunuşlarıyla benzersizleşen şerbetli tatlılar, bu bayram yine sofraları tatlandıracak. Bayram ziyaretlerinin vazgeçilmezi Özsüt’ün el yapımı çikolataları ise ağızda dağılan yumuşacık tatları ile sohbetlere keyif katacak.

Tüm aileyi ve dostları bir araya getiren geleneksel bayram sofralarının en tatlı anları, bu Kurban Bayramı’nda da yine Özsüt ile yaşanıyor. En kaliteli malzemelerle ve özenle hazırlanan Özsüt’ün birbirinden leziz tatlıları bayram sofralarını şenlendirirken; hem ikram hem de hediye için bir bayram klasiği olan Özsüt Çikolataları ise sohbetlerin en keyifli anlarına eşlik edecek.

Bayramın olmazsa olmazı; şerbetli tatlılar

Bayramın olmazsa olmazlarından olan Özsüt’ün şerbetli tatlıları, gelenekselleşen reçetelere sadık kalınarak, Özsüt’ün maharetli ustalarının dokunuşlarıyla benzersizleşiyor. Bayram sofralarına çok yakışan birbirinden leziz tatlıların tümü, günlük çiftlik sütüyle özenle hazırlanıyor.   Lezzetini özel peynirinden alan Peynir Tatlısı ve üzerine yarım porsiyon kazandibi ve 2 top özel kaymaklı dondurmanın nefis uyumuyla servis edilen Nostalji geçmişe özlem duyanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Aslına uygun olarak geleneksel yöntemlerle hazırlanan Ekmek Kadayıfı, Saray Mutfağı’ndan günümüze uzanan tadı ile damaklarda yer ediyor. Bayramda tatlıya doymak isteyenler için göz kırpan efsane tatlı Asansör, Ekmek Kadayıfı üzerine yarım porsiyon kazandibi ve 2 top özel kaymaklı dondurma ile taçlandırılıyor. Kaymaklı alternatifleriyle baş döndüren bir lezzete kavuşan Peynir Tatlısı ve Ekmek Kadayıfı, taptaze üretilen Özsüt kaymağı ile tatlı severler için bu bayram yine karşı konulması imkânsız hale geliyor. İrmikli tatlardan hoşlananların her daim tercihi ise, Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından altı, üstü dengeli kızarmış şekilde ustalıkla pişirilen Şambali.

İster ikramlık ister hediyelik

Özsüt, gurmeler ve şefler tarafından dünyanın en iyi çikolatası olarak kabul edilen Valrhona’nın eşsiz kakao çekirdekleri ile hazırladığı el yapımı çikolatalarıyla bayrama ayrı bir lezzet katıyor. Özsüt’ün Türk damak zevkine uygun reçetelerle hazırlanan tüm çikolataları, şık sunumları ve ağızda dağılan yumuşacık tatlarıyla hem ikramlık hem de hediyelik olarak tercih ediliyor. Special Koleksiyonu’nda bitterden karamele, meyveliden kuru yemişliye kadar 8 ayrı çeşidi bulunan Özsüt’ün ayrıca bitter ve sütlü madlen çeşitleri bulunuyor.  Gerçek çikolata lezzetini zirveye taşıyan Özsüt’ün tüm ürünlerinde olduğu gibi çikolataları da hiçbir koruyucu katkı maddesi içermiyor.

 

En tatlı bayramlar Özsüt ile yaşanır - Perakende.org