Skip to content Skip to footer

Ercan Çavuşoğlu; “Her sene yaklaşık 15-20 çeşit yeni ürün çıkarıyoruz”

Bolçi Çikolata A.Ş. Türkiye Satış Müdürü Ercan Çavuşoğlu, Ürün kategorilerini, ürün çeşitliliğini ve fuar beklentilerini açıkladı.

Ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?

Ürünlerimizi 3 kategoride toplayabiliriz. Hediyelik kasa önü ve dökme ürünler olmak üzere. Hediyelik ve kasa önü ürünlerimizi dönemsel olarak çeşitlendirerek farklılıklar ortaya koymaktayız. Dökme ürünlerimizi ise spesiyaller ve drajeler olmak üzere sınıflandırabiliriz. Farklı gramajlarda tüm gruplarda sunumlarımızı yapmaktayız.

Ürünlerinizde farklılaşmak için neler yapıyorsunuz?

Ürünlerimiz %100 kakao yağlı çikolata ile üretilmektedir. Bununla beraber albenisi olan farklı ve nish ambalajlarda ürettiğimiz ürünleri tüketicilerinin beğenisine sunuyoruz. Aldığımız olumlu tepkiler neticesinde gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı pazarda çok kısa sürede güzel sonuçlar aldığımızı düşünüyoruz.

WorldFood fuarında standınıza taşıyacağınız yenilikleriniz var mı? Varsa paylaşabilir misiniz?

Yeni ürün çalışmaları bizim kurumsal bakış açımızın bir parçası ve olmazsa olmazımızdır. Dolayısıyla her an özel ürün çalışmaları gündemimizdedir. Her sene yaklaşık 15-20 çeşit yeni ürün çıkarıyoruz. Ambalaj ar-ge departmanımız sürekli olarak trendde olan ürünler ile alakalı tasarımlar gerçekleştirmektedir.

Fuar süresinde uluslararası ve yerli satın alma profesyonelleri ile buluşacaksınız. Fuarın markanıza nasıl bir katkısı olacağını düşünüyorsunuz?

Markayı geliştiren müşteridir.Her yeni müşteri her yeni pazardır.Tam rekabetin olduğu bir ortamda markamızı her geçen gün daha iyi yerlere taşımayı planlıyoruz. Dolayısıyla profesyonellerle yaşayacağımız diyalogların bize olumlu katkıları olacağını düşünüyoruz.

WorldFood Fuarı’ndan beklentiniz?

Bu fuarın gerek bilinirliğimize ve gerekse ciromuza tesir edecek ilişkiler kurmamıza vesile olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda fuarın tüm katılımcılar için başarılı geçmesini dileriz.