Skip to content Skip to footer

Erkan Elçin, Diageo’nun finansal planlama ve analiz grup direktörü olarak atandı

Mey|Diageo Finansal Planlama ve Analiz Direktörü Erkan Elçin, Diageo’nun Finansal Planlama ve Analiz Grup Direktörü olarak atandı. Elçin, Diageo’nun tüm dünyadaki operasyonlarının finansal planlama ve analiz ekibini ve süreçlerini yönetecek.

Mey|Diageo’da 1 Ekim 2023 tarihinden bu yana Finansal Planlama ve Analiz Direktörü olarak görev yapan Erkan Elçin, 19 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Diageo’nun Finansal Planlama ve Analiz Grup Direktörü olarak atandı. Elçin, Budapeşte’de sürdüreceği yeni görevi kapsamında, Diageo’nun tüm dünyadaki operasyonlarının finansal planlama & analiz ekibinden ve süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak, Global Finansal Planlama ve Analiz Direktörü’ne bağlı çalışacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Erkan Elçin, profesyonel kariyerine 2006 yılında Procter & Gamble’da Satış Finans Analisti olarak başladı. Ardından burada sırasıyla Türkiye Çamaşır Bakım Kategorisi Finans Müdürü, Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Finansal Planlama Müdürü, Macaristan Bölge Fabrikaları Finans Grup Müdürü, Türkiye Güzellik Sağlık ve Bakım Sektörü Finans Grup Müdürü ve son olarak Kafkasya ve Orta Asya Finans Direktörü olarak görev yaptı.

2021 yılında Mey|Diageo’ya transfer olan Erkan Elçin, ekibiyle birlikte Satış, Pazarlama ve Tedarik Zinciri ekiplerinin stratejik iş ortaklığını yönetti. Görev süreci boyunca döviz kuru volatilitesini yönetme, kârlı büyümeyi destekleyen senaryo planlama ve uygulama süreçlerine liderlik etti. RGM/Fiyatlandırma, kanal kârlılık ve ROI alanlarında ilgili ekipleriyle birlikte çeşitli projelere imza attı. Nakit hızlandırma ve dönüşüm projelerinde tüm fonksiyonlarla yakın çalışarak sürece yön veren Erkan Elçin, Diageo Finansal Planlama ve Analiz Grup Direktörlüğü görevine 19 Ocak 2024 tarihi itibarıyla başladı.

Erkan Elçin, Diageo’nun finansal planlama ve analiz grup direktörü olarak atandı - Perakende.org