Skip to content Skip to footer

Erkin Uzun: 25 binden fazla üye iş yerimiz ile hızla büyüyoruz

Token Finansal Teknolojiler Dijital Kart Çözümleri Genel Müdür Yardımcısı Erkin Uzun; firma faaliyetlerini, yatırımlarını, çözümlerini ve hedeflerini açıkladı.

Token Finansal Teknolojiler’den bahsedebilir misiniz? Çalışma alanlarınız nelerdir? 

Arçelik bünyesinde ödeme kaydedici cihaz çalışmaları ile temelleri atılan Token Finansal Teknolojiler, 2020 yılından bu yana Koç Holding’e bağlı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Token’ın teknoloji ve yazılım yetkinlikleri ile Beko’nun cihaz gücünü birleştiriyor, Koç Topluluğu şirketi olmanın beraberinde getirdiği güvence ile sektöre liderlik ediyoruz. Bugün 800 binden fazla ödeme kaydedici cihaz ile şu an pazar lideriyiz, günde yaklaşık 6 milyon işlemi yönetiyoruz. Tabii ki sadece cihazlarla sınırlı kalmadık. Ödeme cihazlarından edindiğimiz deneyim ve yine ödeme süreçlerini uçtan uca kesintisiz hale getirebilme hayalimizle, iki yeni hizmetimizi devreye aldık; tamamen dijital bir hizmet olan yemek kartı çözümümüz TokenFlex ve online ödeme çözümümüz Ödero. Yeni hizmetlerimizle de hızla yaygınlaşıyor, TokenFlex’te iş birliklerimizi arttırıyoruz.

Token Finansal Teknolojiler olarak 2022 yılında TokenFlex ile yemek kartı sektörüne girdiğinizi duyurmuştunuz. Sektörde hangi özellikleriniz ile öne çıkıyorsunuz? 

TokenFlex’i yeni nesil ödeme sistemlerimizle sektör lideri olarak edindiğimiz deneyimi kullanmak ve ödeme süreçlerini uçtan uca kesintisiz hale getirebilmek hayali ile hayata geçirdik. Bugün geldiğimiz noktada çok doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. TokenFlex’i tüketicilerin yeni nesil beklentilerine uygun şekilde tamamen dijital bir yemek kartı olarak tasarladık. Ürünümüz, akıllı telefona indirilen bir uygulama aracılığıyla kolaylıkla kullanılabiliyor. Uygulama içerisindeki kameranın ödeme noktasındaki kare kodu okumasıyla ya da NFC özelliği sayesinde sadece cep telefonu POS cihazına yaklaştırılarak ödeme saniyeler içerisinde tamamlanıyor. Böylece iş yerlerine istedikleri yerde cihaza bağlı kalmadan ödeme alma imkânı sunuyor. İşlemlerin tamamı temassız olarak gerçekleşiyor. Harcamalar, bakiye kontrolleri anlık olarak yapılabiliyor.

TokenFlex

TokenFlex ile yemek kartı sektöründe nasıl bir yol aldınız? 

Dijital yetkinliklerimiz ve çevik yönetim anlayışımızla yemek kartı sektörüne hızlı bir giriş yaptık ve büyümemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. TokenFlex’in bir yemek kartı çözümü olmanın ötesinde, ödeme sistemlerinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek esnek bir teknolojik altyapı olduğunu söyleyebiliriz. TokenFlex hali hazırda tüm Koç Topluluğu şirketlerinde kullanılıyor. Tüm Koç Topluluğu şirketlerinde 50 binden fazla kişinin yemek yan haklarının kullanımına aracılık ediyoruz. Tüm Türkiye’de orta ve büyük ölçekteki işletmelerin yemek yan faydasına aracılık edebilecek yetkinlikteyiz. 25 binden fazla üye iş yerimiz ile hızla büyüyoruz. Restoran, cafe, büfe ve marketlerden oluşan, ayrıca online alışveriş opsiyonları da sunabilen geniş bir üye iş yeri ağımız var. Üye iş yeri ve kullanıcı sayımızdaki artışı, yapacağımız yeni iş birlikleri ile çok daha hızlı hale getiriyoruz. Ağımızı zincir restoranlarla genişletiyoruz. Online yemek sipariş uygulamaları ile iş birliği yapıyoruz. Bu sene içerisinde online sipariş platformu Gofody ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında uygulama üzerinden online olarak ödeme imkânı sunan ilk yemek kartı olduk.TokenFlex KeyVisual

TokenFlex’e üye olan işyerleri için nasıl avantajlar sağlıyorsunuz? 

Kısa süre önce hayata geçirdiğimiz B2B (İşletmeden işletmeye) platformumuz ile sektörün sürdürülebilirliğine katkı sunuyoruz. Üye iş yerlerimiz dilerlerse TokenFlex alacaklarının vade gününü beklemeden online platformumuz üzerinden kaliteli ve avantajlı fiyatlı ürünlerle ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. TokenFlex İş Ortağı Tedarik Platformu sayesinde satın alırken kazanan işletmeler, ayrıca farklı işletmelerle birleşerek ortak satınalma avantajlarından da faydalanabiliyor. Bu platformun gelişmesi için yatırımlarımız devam edecek.

TokenFlex’in 2024 yılı içerisindeki hedefleri neler? 

Müşteri deneyimini mükemmelleştirme ve geliştirmelerimize devam edeceğiz. Hem TokenFlex kullanan son kullanıcılarımız hem de alışveriş yapılan TokenFlex üyesi işletmelerimizde, alışveriş deneyiminin yaşandığı her noktada onlara kolaylık sağlayacak talepleri önceliklendiriyoruz. Tarafımıza daha fazla kanaldan, daha hızlı ve kolay erişim sağlanması; bizim de gelen tüm bu müşteri taleplerine dönüş hızında iyileşme göstermemiz odak konularımızın ilk sıralarında yer alıyor. TokenFlex kullanıcılarının sayısını artırmak, portföyümüze hediye kartı ürününü eklemek ve son kullanıcılar için sadakat programını hayata geçirmek de 2024 planlarımızın arasında bulunuyor.

https://www.tokenflex.com.tr/