Skip to content Skip to footer

Esas Gayrimenkul, 2023 Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’nde yer aldı

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden Esas Gayrimenkul, Great Place To Work® tarafından belirlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde 100-249 çalışanı olan şirket kategorisinde 4. sırada yer aldı.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden Esas Gayrimenkul, her yıl Great Place to Work® tarafından belirlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde 100-249 çalışanı olan şirket kategorisinde 45 şirket arasında 4. sırada yer aldı. İnsan ve Kültür departmanıyla güven ve insan odaklı bir çalışma kültürü oluşturan Esas Gayrimenkul; bu sertifikasyonla, uyguladığı başarılı insan ve kültür uygulamalarını taçlandırmış oldu.

“Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi”nde yer almaktan gurur duyduklarını dile getiren Esas Gayrimenkul İnsan ve Kültür Direktörü Aslı Kemal, “Bu kıymetli sertifikasyon bizim için bir hedeften öte, yaptığımız başarılı işlerin ödüllendirilmesi açısından çok önemli. Biz İnsan ve Kültür departmanımızın temellerini atarken bir vizyon çizmiş; güçlü ve bütünleşik bir kurum kültürüne sahip, çalışanların üretirken keyif aldıkları, öğrendikleri ve geliştikleri, çalışma arkadaşlarıyla iş birliği yaptıkları ve değerli olduklarını hissettikleri, güven duygusuna sahip oldukları, hata yapmaktan korkmadıkları, hatalardan öğrendikleri, değer üretmeye odaklandıkları, dijital altyapıları kullanan, kurumsal sağlık değerleri yüksek çalışma ortamı sunan bir şirket kültürüne sahip olmayı hayal etmiştik. Bu hayal doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz anahtar inisitayiflerle nitelikli çalışmalar ve projeler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Bundan sonraki süreçte çıtalarını daha yükseğe koymaya, iyi yaptıklarını daha iyi yapmaya, şirket hedef ve stratejileriyle uyumlu çalışmalarıyla işveren markasını daha değerli hale getirmeye devam edeceklerini ifade eden Aslı Kemal, “Great Place to Work®  tarafından tescillenen ‘Harika İş Yeri’ ve ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ sertifikasyonlarının işveren markamızın kurum içerisinde güçlendirilmesine ve kurum dışında da daha yaygın bir kitlece bilinmesine, yetenek çekmeye ve mevcut yeteneklerimizin bağlılığını ve performansını artırmaya, kurumsal imajımızı güçlendirmeye olumlu katkıları olacağına inanıyoruz. Şirketimize inanan, güvenen, dönüşüm sürecini sahiplenen ve ortaklık eden tüm liderlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza gönülden teşekkür borçluyuz.” dedi.

360 derece İnsan ve Kültür sistemi

Şirket ana hedefleriyle uyumlu, güçlü ve çalışan odaklı şirket kültürünü tam entegrasyonla korumaya devam eden Esas Gayrimenkul; işin dünyadaki ve Türkiye’deki geleceğini ve yüksek çalışan deneyimini gözeterek, çalışan bağlılığı, performans ve buna bağlı olarak kurumsal performansı ve değeri yükseltme hedefiyle çalışmalar yürütüyor. Son 2 yıldır önemli bir noktaya getirdikleri dijitalleşme süreçlerinin ileri fazlarını tamamlayarak 360 derece İnsan ve Kültür sistemini 2023 yılında hayata geçirmeyi planlayan Esas Gayrimenkul’ün yakın dönem hedefleri arasında, yeni projelerle yetenek yönetimi ve işveren markasının güçlendirilmesine yönelik inisiyatifleri hayata geçirmek önemli bir yer tutuyor. Sürdürülebilirlik alanında ise kurum içerisindeki aktif rollerini devam ettirerek kendilerine, ailelerine, iş arkadaşlarına ve sosyal çevrelerine örnek olan zihniyet dönüşümünü güçlendirmek hedefleniyor.

2 yıldır önemli bir kaynak ve çabayla sürdürülen çeviklik dönüşümünü tüm organizasyon içerisinde çalışma modellerini uygulamak suretiyle entegre etmeye başlayan Esas Gayrimenkul; Scrum tekniklerini sektörde ilk ve tek uygulayan şirket olarak, değer yaratma odağıyla çalışan çevik takımlarına ek olarak tüm departmanların bu ilkelerle çalışmasını, iş yapış biçimini değiştirmeyi, verimliliği artırmayı amaçlıyor ve bu başarılı uygulamalarla iş dünyasına ilham olmayı hedefliyor.