Skip to content Skip to footer

Estée Lauder Companies Türkiye’ye yeni Genel Müdür

Nazlı (Koruyan) Altıpat’ın 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlamış olduğunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Prestij güzellik alanında kategoriler ve kanallar arası 20 yılı aşkın geniş deneyim ve uzmanlığa sahip olan Nazlı Altıpat, yeni pozisyonunda Estée Lauder Şirketleri Türkiye’nin tüm operasyonlarına liderlik etmenin yanı sıra, büyüme stratejisine yön verecek. Bu çerçevede, Türkiye’nin marka portföyü ve tüm fonksiyonlarında pazar payını artırmak, uzun vadeli sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamak için ekiplerle birlikte çalışacak. Altıpat, Şirketin yerel pazara uygunluğunu hızla arttırmasına devam etme, önemli dijital girişimleri yönlendirme ve perakendeyi güçlendirme gibi görevlerinin yanı sıra, gelişen tüketici, kategori ve kanal fırsatlarından yararlanma, yerel yetenekleri ve yetkinlikleri geliştirme konularına da liderlik edecek.

2011 yılında Aveda Marka Müdürü olarak Estée Lauder Şirketleri Türkiye’ye katılan Nazlı Altıpat, 2018 yılında M.A.C Cosmetics Türkiye Marka Müdürü görevini üstlendi. 2020–2022 yılları arasında mevcut pozisyonuna ek olarak, Virtual Selling Lideri sorumluluğunu da alan Nazlı Altıpat 2021 yılının Nisan ayından bu yana M.A.C ve Bobbi Brown Marka Direktörü olarak görev yaptı.

Son üç yılda M.A.C Cosmetics Türkiye’nin yıllık büyüme oranını her sene dolar bazında %30’un üzerinde artırarak, önemli bir başarıya imza atan Altıpat, kavramsal pazarlamaya ve perakende uygulamalarında mükemmelliğe öncülük etti. Ayrıca M.A.C Cosmetics Türkiye’nin ilk kez tamamen Türkiye’de yaratılan #GösterRenklerini isimli iletişim kampanyasının da hayata geçmesine liderlik yaptı.

2020 yılının Mart ayından bu yana Estée Lauder Companies Türkiye Genel Müdürü olan İpek Ersavaş, M.A.C ve Too Faced markaları İngiltere ve İrlanda’dan sorumlu Başkan Yardımcısı / Genel Müdür pozisyonuna terfi alarak, mevcut görevini Nazlı Altıpat’a devretti. Nazlı Altıpat, dünyaca ünlü prestij güzellik sektöründeki geniş deneyim ve uzmanlığının yanı sıra, enerjik ve kapsayıcı liderlik vizyonuyla ve insanı önceliklendiren düşünce yapısıyla Estée Lauder Şirketleri’nin büyüme yolculuğuna değer katmaya devam edecek. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu, evli ve iki çocuk annesi olan Altıpat, aynı zamanda aktif bir veteran basketbol oyuncusudur.