Skip to content Skip to footer

ETi Sarı Bisiklet Hareketli Yaşam Seminerleri’nin son durağı Diyarbakır oldu

Bisiklet kullanımını ve farkındalığını gündelik hayatın bir parçası haline getirmeyi amaçlayan ETi Sarı Bisiklet, Güvenli Bisiklet Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri’ni tüm Türkiye genelinde genişletmeye devam ediyor. Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da toplam 5 binden fazla çocuğa bisiklete binmeyi öğreten ETi Sarı Bisiklet, bu seminerlerle küçük sürücülere hareket farkındalığı kazanırken, keyifli bir eğitim deneyimi de yaşatmış oldu.

“Sağlık için hareket, hareket için bisiklet” mottosuyla hareketsizliğin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerine karşı gündelik hayatta bisiklete binmeyi bir yaşam biçimine dönüştürmeyi amaçlayan ETi Sarı Bisiklet, 10’uncu yılında da etki alanını genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ETi Sarı Bisiklet’in, kısa bir süre önce Gaziantep ve Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği Güvenli Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri’nin son durağı ise Diyarbakır oldu. Bisikletin ve hareket etmenin faydalarını teorik ve uygulamalı eğitimlerle aktaran ETi Sarı Bisiklet, bu seminer ve eğitimlerle Diyarbakırlı minik bisiklet sürücülerine, gündelik yaşamda hareket alışkanlıklarını nasıl kazanabilecekleri ve hareket etmenin en eğlenceli yollarından biri olan bisikleti güvenli biçimde sürmenin yollarını uygulamalı olarak anlatmış oldu.

Seminer ve eğitimlerde Diyarbakırlı kimi çocuklar hayatlarında ilk defa bisiklete binmenin heyecanını yaşarken; bisiklet kullanmayı bilen minik sürücülere de trafikte bisiklet kullanımı ve farkındalığı kazandırıldı. ETi Sarı Bisiklet’in Güvenli Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri etkinliği Diyarbakır’daki eğitmen ve velilerden de tam not alırken, küçük bisiklet sürücülerinin seminerlerdeki mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi.