Skip to content Skip to footer

Evyap markaları Arko ve Duru’dan, iki yeni proje

Havalar ısındı, depremin etkilediği illerde bastıran sıcaklarla birlikte yeni sorunlar baş gösterdi. Evyap ve markaları Duru ve Arko Men, bu sorunların başında gelen hijyen konusunda depremzedelere destek olmak sağlamak amacıyla iki yeni proje başlattı.

Türkiye’nin kişisel temizlik ve bakım şirketi Evyap, bünyesinde bulunan Duru ve Arko Men ile birlikte deprem bölgesine yönelik iki yeni projeyi hayata geçirdi. Evyap’ın iki lider markası olan Duru ve Arko Men’in duş ve berber projesi, bastıran sıcaklarla birlikte daha da artan hijyen ihtiyacının çözümüne önemli bir katkı sağlayacak. Duru’nun Hatay Samandağ’da beş ayrı noktada konuşlandırdığı duş ve tuvaletleri en çok da çadırkentlerde yaşayan kadın ve çocukların için kurtarıcı olacak. Arko Men’in bir TIR’ın içini dönüştürdüğü Mobil Berber’i ise, Hatay Samandağ, Antakya, Gaziantep Islahiye, Kahramanmaraş ve Adıyaman’daki çadırkentleri gezerek bölge halkının bayram öncesi ihtiyacını karşılayacak.

Evyap’ın Türkiye’nin lider kişisel bakım ve temizlik şirketi olarak toplum sağlığı ve temizliği konusunda elini her zaman taşın altına koyduğunu kaydeden Evyap Kurumsal İletişim Müdürü Elif Sözer Dumlu, pandemi ile başlayan ve bu yıl yaşadığımız depremlerle devam eden hijyen ihtiyacını karşılamak için seferberlik ruhuyla çalıştıklarını belirtti.

Evyap’ın temelinde paylaşmak var

Evyap’ın, depremlerin ilk gününden itibaren gönüllü ekiplerle bölgede olduğuna işaret eden Dumlu, “Evyap, 100 yıla yaklaşan iş hayatında toplumun ihtiyaçlarına her zaman yakın durdu ve karşılamaya çalıştı. Çünkü Evyap’ın temellerinde kazancını paylaşmak var, kaynakları verimli kullanmak var, israf etmeden üretmek var. Bu, bizim ilk sabunu üretmeye başladığımız 1927 yılından beri uyguladığımız yazılmamış şirket yasalarından biri olarak kuşaktan kuşağa aktarılıyor. Deprem döneminde de önce çalışma arkadaşlarımızdan oluşan gönüllü ekiplerimizle sahadaydık. Bölgedeki ihtiyaçları tespit edip, Afad, Kızılay, LÖSEV ve yerel yönetimler aracılığı ile bölgeye ulaştırdık. Acil ihtiyaçlara cevap vermek için tüm hatlarımızı en yüksek kapasitede çalıştırmak için iş gücü planımızı yaptık ve uyguladık. Konteyner kentlere destek vermekten, aşevi kurup sıcak yemek dağıtmaya kadar nerede ihtiyaç varsa orada olmaya çalıştık. Zaman ilerledikçe ihtiyaçlar da değişiyor. Şimdi de sıcakların artması ile birlikte bölgedeki duş, tuvalet ve berber ihtiyacını karşılamak için buradayız” şeklinde konuştu.

Bugüne kadar barınma, gıda, kıyafet, ürün ve nakdi olmak üzere yaklaşık 20 milyon liralık bir kaynağı depremzedeler için kullandıklarını kaydeden Dumlu, “İstanbul Sanayi Odası ve DEİK’in konteyner projelerine destek verdik. Şimdi sıra uzun dönemli projelere geldi. Biz de bölgeye desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.