Skip to content Skip to footer

Eyüp Sabri Tuncer ile Pony Ligi heyecanı başlıyor

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen Pony Ligi, geçen sene olduğu gibi bu sene de Eyüp Sabri Tuncer’in ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Eyüp Sabri Tuncer’in biniciliğin yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla 2021 yılından beri çocuk ve genç binicilere destek olduğu, Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen Eyüp Sabri Tuncer 2024 Pony Ligi başlıyor. Toplamda 5 ayak ve 1 finalden oluşacak lige bu sene İstanbul, Ankara ve Bursa’da seçilen kulüpler ev sahipliği yapacak. Pony Ligi, 2-3 Mart tarihlerinde başlayıp 29-30 Haziran’daki final yarışmalarıyla son bulacak.

Eyüp Sabri Tuncer, binicilik alanındaki sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle, çocuk ve gençlerin zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor. Equifun ve Engel Atlama yarışmalarının yer aldığı Pony Ligi spor etkinliğinde, çocuklar hem binicilik disiplini kazanıyor hem de eğlenceli yarışlarda yer alıyor.

Doğa ile iç içe, temiz havada yapılan bir spor dalı olan Pony biniciliği, çocukların karın ve sırt kaslarının gelişimine katkıda bulunurken, aynı zamanda empati yeteneklerini de artırıyor, özgüvenlerini güçlendiriyor ve disiplinli çalışma becerileri kazandırıyor.

Türkiye Binicilik Federasyonu başkanı Hasan Engin Tuncer, Cumhuriyet döneminde kurulan Türkiye Binicilik Federasyonu’nun ve Eyüp Sabri Tuncer markasının, bu yıl da gerçekleştirilecek olan Pony Ligi etkinliklerine desteklerini sürdüreceğini açıklarken, “Çocukları ve gençleri teşvik etmek amacıyla Pony Ligi’ni her yıl düzenli olarak gerçekleştirmekten çok mutluyuz’’ diyor.

Eyüp Sabri Tuncer 2024 Pony Ligi Takvimi; 

  • 02-03 Mart- İstanbul, Dila Atlıspor Kulübü
  • 20-21 Nisan- Bursa, Balat Binicilik Kulübü
  • 04-05 Mayıs- Ankara, Başkent Binicilik Kulübü
  • 18-19 Mayıs- İstanbul, Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü
  • 08-09 Haziran- Bursa, Tabiat Binicilik Kulübü
  • FİNAL 29-30 Haziran – İstanbul, Anadolu Atlı Spor Kulübü