Skip to content Skip to footer

Fakir Hausgeräte, doktorlar ve diyetisyenlerle bir araya geldi

Üstün Alman teknolojisini 90 yıldır evlere taşıyan Fakir Hausgeräte, sağlıklı yaşam kalitesini artırmaya yardımcı teknolojileriyle öne çıkan “İyi Yaşam Üçlüsü” ürünleri ile iyi ve sağlıklı yaşama odaklandığı davette doktorlar ve diyetisyenlerle bir araya geldi.

Fakir Hausgeräte’nin katkılarıyla düzenlenen; Acıbadem Hastanesi Diyetisyen Grup Başkanı Prof. Dr. Murat Baş ve Diyetisyen Hülya Çağatay’ın katıldığı ‘İyi Yaşam’ daveti Chilai Bebek’de gerçekleştirildi.

Diyetisyen Hülya Çağatay’ın hoş geldiniz konuşması ile başlayan etkinlikte; Acıbadem Hastanesi Diyetisyen Grup Başkanı Prof. Dr. Murat Baş konuklara “Hidrojenli Su ve Teröpatik Etkileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Murat Baş doktor ve diyetisyenlerden oluşan misafirlere literatüre girmiş araştırma ve makalelerden hareketle hidrojenin biyolojik etkileri ve olası etki mekanizmalarından hidrojenin önleyici tedavi uygulamalarını aktardı. Hidrojenin merkezi sinir sistemi, kardiyovasküler sistem, sindirim sistem, metabolik sendrom ve cilt sağlığı üzerine etkilerinin değerlendirmesinin ardından hidrojenli suyun faydaları, önemi ve hastalıkları önleyici etkileri davetlilerle paylaşıldı.

Fakir Hausgeräte’nin sağlıklı yaşama odaklandığı ‘İyi Yaşam Üçlüsü’ ürünlerinin anlatıldığı davette; Aqua Gio, Hypo Clean ve Luminoso Smart Plus’ın faydaları sağlıklı yaşama katkıları konuşuldu. Fakir Hausgeräte olarak her alanda sağlığa ve hijyene önem verdiklerini vurgulayarak doktor ve diyetisyenleri çok önemsediklerini belirten Fakir Hausgeräte Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü Zümrüt Tamer konuşmasında; “Sağlığı odağında tutan bir marka olarak doktor ve diyetisyenlerle bir arada olduğumuz için çok mutluyuz. Yenilikçi yaklaşımımızla ürünlerimizi iyi yaşamı destekleyecek teknolojilerle geliştirmeye özen gösteriyoruz. İyi yaşam üçlüsü dediğimiz hayata farklılık katan Aqua Gio, Hypo Clean ve Luminoso Smart Plus’ın tamamen sağlıklı yaşama odaklanarak tüketicilerimizle buluşturduğumuz ürünler olduğuna inanıyoruz. Fakir Hausgerate olarak iyi yaşama katkıda bulunacağımız, sağlıklı yaşamı sahipleneceğimiz çok daha yenilikçi ürünlerimizi önümüzdeki dönemde tüketicilerimiz ile buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Bu akşam yanımızda olan tüm doktorlarımıza ve diyetisyenlerimize geldikleri için tekrar teşekkür eder, kendileri için olduğu kadar bizler için de anlamlı 6 Haziran Diyetisyen Günü’nü de Fakir Hausgeräte ailesi olarak kutlarız” dedi.

‘İyi Yaşam Üçlüsü; havanın, suyun ve her ortamın hijyenine odaklanarak sağlıklı yaşam imkânı sunuyor

Fakir Hausgeräte Aqua Gio Hidrojenli Su Üretme Cihazı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini destekleyen hidrojenli suyu, yenilikçi teknolojisi ile üreterek suyun kalitesini artırıyor. İçme suyunu elektroliz ederek içindeki hidrojen moleküllerini artırıp hidrojen açısından zengin içme suyu üretiyor. Su içerisinde bulunan zararlı maddeleri yok ederek yararlı mineralleri koruyan Fakir Hausgeräte Aqua Gio Hidrojenli Su Üretme Cihazı, gün içinde zenginleştirilmiş su tüketim ihtiyacının tamamını karşılıyor. Tek tuşla kendi kendini temizleme özelliği bulunan Fakir Hausgeräte Aqua Gio Hidrojenli Su Üretme Cihazı, ayarlanabilir hidrojen seviyesi özelliğiyle yüksek ve standart modlarda hidrojen açısından zengin içme suyu üretiyor. Suyun kalitesini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı yaşama katkı sağlıyor.

Temizliğin sağlık açısından önemi ile tasarlanan Fakir Hausgeräte’nin geliştirdiği Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı yalnızca tuz ve su ile doğal dezenfektan üretimi sağlıyor.  Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Biosidal ruhsatına sahip Hypo Clean Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı;  yaşam alanlarının hijyenini sağlamak başta olmak üzere, bebek ürünlerinden cilt temizliğine, bitki bakımının evcil hayvanların temizliğine birçok alanda kullanılıyor.

Kaliteli hava sürekliliğini sağlayan Luminoso Smart Plus Hava Temizleyici ise havayı kapalı ortamlarda oluşan kirlerden iyonizasyon sistemi kullanarak arındırıyor. İyonizasyon işlemi ile birbirleriyle etkileşime giren iyonlar yayarak koku, bakteri, küf ve alerjen maddeleri ortadan kaldırıyor. Gelişmiş bir işlem kullanan Fakir Hausgeräte Luminoso Smart Plus Hava Temizleyici cihazı, bahsedilen tüm maddelerin hapsolduğu klasik nem gidericiler gibi fiziksel bir filtre kullanmıyor. Sağlıklı bir hayat için yaşam alanlarının havasının kalitesini artırıyor.