Skip to content Skip to footer

Fatih Tezcan JYSK Türkiye’nin ülke direktörü oldu

Danimarka merkezli ev ve yaşam ürünleri perakendecisi JYSK, Türkiye pazarındaki yatırımlarını hız kesmeden sürdürürken, kurumsal yapılanmasını da güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, JYSK’un Türkiye’deki operasyonlarını yönetmek üzere Fatih Tezcan, Ülke Direktörü olarak atandı. Kariyerinde son olarak Tommy Hilfiger ve Calvin Klein markalarında İtalya ve Türkiye pazarlarında üst düzey yönetici pozisyonunda görev alan Tezcan, kazandığı deneyim ve bilgi birikimini JYSK Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için kullanacak.

İskandinav ‘hygge’ tarzında ev ve yaşam ürünlerinin yanı sıra yatak ve uyku ürünlerini de tüketici ile buluşturan JYSK, Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ederken, kurumsallaşma sürecinde de önemli adımlar atıyor.

2023 yılının Mayıs ayında Türkiye pazarına giren ve 4’üncü mağazasını geçtiğimiz günlerde doğrudan yatırım ile Beykent’te bulunan First Avenue AVM içerisinde markanın ülke direktörlüğüne Fatih Tezcan atandı.

Fatih Tezcan; FMCG sektöründe çeşitli markalarda görev aldıktan sonra son 10 yıldır PVH bünyesinde çalışmaktaydı. Tezcan, son olarak Senior Retail Direktör olarak Tommy Hilfiger ve Calvin Klein markalarının İtalya ve Türkiye sezon mağazalarından sorumluydu.  1 Temmuz itibari ile JYSK Türkiye Ülke Direktörü görevine getirildi.