Skip to content Skip to footer

Fazla’da üst düzey atamalar

Aralık 2022 itibariyle yeni bir döneme adım atan ve gıda alanında geliştirdikleri uzmanlığı farklı atık kollarına taşıyarak tekstil, kimyasal ve ambalaj endüstrilerine de açılan Fazla; yeni kimliği ile güçlü şekilde etki yaratmak adına üst düzey atamalar gerçekleştirdi. Sektörün deneyimli ismi Mustafa Ergene CGO olarak, akademinin değerli üyesi Elif Pınar Hacıbeyoğlu da VP of Technology olarak Fazla bünyesine katıldı.

Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetimi Fazla’da üst düzey atamalar gerçekleşti.

Fazla bünyesinde CGO (Chief Globalization Officer) olarak görev alan Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Mustafa Ergene, mezuniyetinin hemen ardından girişimcilik dünyasına adım attı. Kurduğu dogrucevap.com isimli çevrimiçi girişim ile satış, pazarlama ve müşteri sadakati gibi konularda deneyim kazanan Ergene; 2007 yılında BP Türkiye pazarlama biriminde kariyerine devam etti. BP’deki kariyeri boyunca stratejik ortaklıklar kurma, müşteri kazanımı ve yönetimi, performans takibi ve raporlama, CRM stratejileri geliştirme ve analiz etme sorumluluklarını üstlendi. BP’de geçen 5 yılının ardından küresel sigorta şirketi AIG’de Doğrudan Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başladı. AIG bünyesinde geniş bir pazarlama ekibine liderlik eden Ergene, pazarlama alanındaki yetkinliklerini geliştirmeye devam ederken doğrudan pazarlama yapısıyla birlikte dijital pazarlama ve satışa dönük tüm pazarlama faaliyetlerinin P&L sorumluluğunu yönetti. 2016 yılında Avansas.com bünyesine dahil olan Ergene, şirketin Satış ve Pazarlama Direktörü olarak farklı disiplinlerden oluşan ve 120 kişiyi aşan bir ekibin yönetim sorumluluğunu aldı. Bu alanda kazandığı 3 yıllık deneyimin ardından Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonunda şirketin küresel açılımına dair tüm çalışmaların liderliğini üstlendi ve devamında Avansas’ın İngiltere pazarındaki operasyonlarının ülke müdürlüğünü yaptı.

Mustafa Ergene CGO

18 yıllık deneyiminin ardından CGO (Chief Globalization Officer) olarak Fazla bünyesine katılan Ergene, “Profesyonel birikimim doğrultusunda Fazla’nın yeni pazarlara açılma stratejilerini geliştirirken yarattığı etkiyi ve geliştirdiği paydaş ekosistemini küresel ölçekte en güçlü şekilde büyütmesi için çalışacağım.” dedi.

VP of Technology olarak Fazla bünyesine katılan Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi bölümünden mezun Elif Pınar Hacıbeyoğlu ise; yüksek lisansını aynı üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Programı’nda tamamladı. Kontrol sistemleri, modelleme ve optimizasyon süreçlerine duyduğu ilgi ile doktora çalışmasını İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar-Kontrol Eğitimi Programı’nı tamamlayan Hacıbeyoğlu, daimi öğrenim ve eğitim motivasyonu ile akademik kariyer yolculuğuna adım attı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünde Öğretim Görevlisi ve Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yarı zamanlı Öğretim Üyesi olarak gerçekleştirdiği çalışmalar ardından İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde Doktor Öğretim Üyesi, Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı pozisyonlarına ek olarak Üniversite Senatör Üyesi olarak çalışmalarına devam etti.

Elif Pinar Hacibeyoglu

Kariyeri boyunca farklı yaş grupları ile çalışma şansı bulan Hacıbeyoğlu, 20 yılı aşkın akademik kariyerinin ardından Fazla bünyesine Vice President of Technology (Teknoloji ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı) olarak katıldı. Başta teknoloji ekibi olmak üzere Fazla çalışanlarının öğrenim yolculuklarında onlara eşlik etme ve AR-GE çalışmalarının yürütülmesinde destek olma sorumluluğunu üstlenen Hacıbeyoğlu, “Öğrenim yolu ile insan hayatına dokunmanın çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Fazla’yı kurulduğu günden bu yana yakından tanıyan ve yarattığı etkiyi heyecanla takip eden biri olarak problem tespit etme, sistem geliştirme ve süreç iyileştirme sorumluluklarını üstlenerek ekibin sahip olduğu daimi öğrenim kültürüne katkı sağlamak adına çalışacağım için çok heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.

 

Fazla’da üst düzey atamalar - Perakende.org