Skip to content Skip to footer

Fersan ürünlerinin yüzde 50’si Vegan sertifikalı

Vegan gıda endüstrisinin 2026 yılında 24,3 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor

Vejetaryen ve vegan ürünlerine olan yoğun ilgi her geçen gün daha da artıyor. Vegan gıda sektörü her yıl ortalama yüzde 10 büyürken, bu endüstrinin 2026 yılında 24,3 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Vegan ürünler konusunda geniş bir ürün gamına sahip olan Fersan, ürünlerinin yüzde 50’sini vegan sertifikalı olarak üreterek tüketicilerine sunuyor.

Hayvan kaynaklı ve hayvan kullanımı yoluyla elde edilen ürünleri tüketmemek olarak açıklanan veganlık, hem Türkiye hem de dünyada hızla artıyor. Uzmanlara göre, vegan olmak sağlık ve zindeliği beraberinde getirirken, kilo vermeye de yardımcı oluyor.

Vegan gıda endüstrisinin 2026 yılında 24,3 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilirken, vegan ürünler içerisinde yağ barındırmadığı için kilo vermeye oluşturmaya yardımcı oluyor. Stres ve anksiyeteyi azaltıp, hormonları dengelemeye destek sağlarken,  cildi güzelleştirip mutluluk hormonunu salgılanmasına aracılık ediyor. Doğallıktan hiçbir zaman ödün vermeyen ve  “Önce İnsan” mottosuyla ilerleyen Fersan vegan ürünlerini her geçen gün genişleterek geniş bir ürün gamına sahip olmayı başardı. Fersan ürünlerinin yüzde 50’si vegan sertifikalı. Vegan sertifikalı ürünlerin içerisinde ise Fersan yüzde 100 Nar Ekşisi, Sirke Analı Sirke Ailesi ve Jalapeno turşular bulunuyor.

Firma Sayfasina Git 1