Skip to content Skip to footer

Fiba CP Perakende Günleri’nde yeni projelerini duyurdu

Yurdaer Kahraman: “Sürdürülebilir başarının anahtarı güçlü iş ortaklığıdır”

Türkiye’de ve yurt dışında birçok ticari gayrimenkul projesinin kiralama ve yönetim faaliyetlerini sürdüren Fiba Commercial Properties, 31 Mayıs – 01 Haziran 2023 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. Fiba CP’nin 2023 yılı projelerini açıklayan Fiba CP CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, sektördeki tüm paydaşlara sürdürülebilir, yenilikçi ve fark yaratan çözümler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties, 31 Mayıs – 01 Haziran 2023 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’ne katıldı. “Dijital Dünya – Yeni Müşteri, Yeni Perakende, Yeni Dönem” ana temasıyla gerçekleşen etkinlikte Fiba CP standında ziyaretçilere sektördeki son gelişmeler ve yeni projeler hakkında bilgi verildi.

“Global deneyimlerimizi sektöre aktarıyoruz”

Perakende Günleri’nde yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten Fiba CP CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Fiba CP, 4 ülkede, 11 AVM, 800.000 m2’den fazla kiralanabilir alan, 4 rezidans, 5 ofis binası, 2 sinema kompleksi ve 1 otel yatırımı ile faaliyet gösteren, sektörün öncü ticari gayrimenkul yatırımcısıdır. Global çaptaki yatırımlarımızdan kazandığımız deneyimle AVM yönetimi alanında sektördeki yatırımcılara ve mülk sahiplerine değer katan çözüm ortaklıkları sunuyoruz. Bu güzel etkinlikte sektörün önemli markaları ve uzmanlarıyla bir araya geldik ve karşılıklı paylaşımlar yapma fırsatı yakaladık. Sektördeki problemleri ve zorlukları konuşmak, deneyimlerimizi ve yenilikçi çözümlerimizi paylaşmak bizim için çok önemli” dedi.

“Sürdürülebilir başarının anahtarı güçlü bir iş ortaklığıdır”

Sürdürülebilir bir başarı için güçlü ve sağlam ilişkilere dayalı bir iş ortaklığının oldukça önemli olduğunu söyleyen Kahraman sözlerine şöyle devam etti: “İş ortaklarımızla güçlü ve karşılıklı fayda sağlayan bir iş birliği kültürü geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sorunlara değil çözümlere odaklandığımız iş birliklerini önemsiyoruz. Böylece gerçekten başarılı işler ortaya çıkarıyoruz. Bizim için son derece kıymetli iki yeni projemiz bulunuyor. Biri Romanya’da gerçekleştirdiğimiz, Bükreş’in merkezinde yer alan bir site olan Select Residences projesi. Lokasyon olarak Incity Residence ve Bucuresti Mall’a çok yakın konumda olan projenin çevresinde birçok okul, park ve toplu taşıma araçları bulunuyor. Toplam 3 binası bulunan site içerisinde yeşil alanlar, oyun parkları, otopark yer alıyor. Studio daire, 2+1 daire, 3+1 daire ve dubleks daireler olacak şekilde toplam 350 daireden oluşuyor. Bir diğer projemiz ise Atış Şirketler Grubu’nun yaptığı, Türkiye’nin özel sektör girişimiyle hayata geçirilen en büyük karma projelerinden biri olan Babylon Projesi. Downtown projesinin ardından iş ortaklığımızın olduğu ikinci proje. 1334 konutu, 778 ofisi, toplamı 57 bin metrekareden oluşan iki ayrı AVM’si ve 128 odalı oteliyle birlikte Bursa’nın yeni ve benzersiz projelerinden biri olmaya aday. Fiba CP olarak bu projede de mağazaların kiralama ve yönetimini üstlendik. Böylesine önemli bir projede kendileriyle yer aldığımız için mutluyuz. Birçok başarılı projeye daha imza atacağımıza inancımız tam” dedi.