Skip to content Skip to footer

Fiba Grubu, Ev İçi Şiddetle Mücadele Rehberi hazırladı

Fiba Grubu, Fiba İşimiz Eşitlik Platformu çatısı altında toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda, farklı alanlarda yürüttüğü faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun İş Dünyası Ev İçi Şiddete Karşı (BADV) Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda Fiba Ev İçi Şiddete Karşı Politikası ve bu politika çerçevesinde Fiba Ev İçi Şiddetle Mücadele Rehberi yayımlandı. Türkiye’nin kadın çalışan ve yönetici oranı en yüksek gruplarından bir tanesi olan Fiba Grubu bu projeyle paydaşlarının ev içi şiddet, destek hatları ve şiddetin türleri gibi konularda farkındalık kazanmasını hedefliyor.

Bu projeyi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde hayata geçirdiklerini belirten Fiba Holding Kurumsal İletişim Direktörü Aylin Kurt Ganiç şunları söyledi:

“Fiba Grubu olarak toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini odağımıza alıyor; çalışanlarımızın da bu konuda aktif katılımcı roller üstlenmesini önemsiyoruz. Bu bakış açısıyla oluşturduğumuz İşimiz Eşitlik Platformu da çalışanlarımızın katılım ve inisiyatifiyle projelerini yürütüyor. Eşitlik Elçilerimizle birlikte hayata geçirdiğimiz çalışmalarla eşitlik ilkesinin her çalışanımız tarafından içselleştirilmesini amaçlıyoruz. Şiddetin hiçbir türüne taviz vermeyen, dayanışmacı bir vizyonla hareket etmek de elbette en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Fiba Ev İçi Şiddete Karşı Politikası ve Fiba Ev İçi Şiddetle Mücadele Rehberi de bu bakış açısının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Elbette şiddetin hiç yaşanmaması en büyük temennimiz, ancak olası risk durumlarında yapılacaklarla ilgili farkındalık oluşturmayı da görev biliyoruz.”

TKDF Başkanı Canan Güllü, webinarda Fiba Grubu çalışanlarıyla buluştu

Fiba Grubu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü’nün katılımıyla bir webinar düzenledi. Ev içi şiddet, kadına yönelik şiddet ve şiddetle mücadele başlıklarının ele alındığı webinarda kurumsal hayatta ev içi şiddetle mücadelede atılan bir adım olarak Fiba Ev İçi Şiddete Karşı Politikası ve Fiba Ev İçi Şiddetle Mücadele Rehberi paylaşıldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin ülkemizin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmasında vazgeçilmez bir unsur olduğu inancıyla yola çıkan Fiba İşimiz Eşitlik Platformu, toplumsal cinsiyet eşitliğinin kurumsal ve bireysel düzeyde benimsenmesi ve kalıcı bir kurum kültürü haline gelmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Rehbere ulaşmak için: https://bit.ly/3GedF0Z