Skip to content Skip to footer

Fiba Grubu’na Altın Pusula’dan üç büyük ödül

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan Altın Pusula ödülleri sahiplerini buldu. Fiba Grubu, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından bu yıl 22.’si düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde ikisi özel olmak üzere üç dalda ödüle layık görüldü.

Fiba Grubu, 22. Altın Pusula Ödülleri’nde 6 Şubat depreminin ardından bölgede yürüttüğü “#VarGücümüzle Fiba Grubu Deprem Seferberliği” projesiyle “Business for Goals (B4G)” kategorisinde özel ödülün sahibi olurken; Çocuk İyilik Merkezi projesiyle de “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü”ne ve “Kurumsal Sorumluluk Sağlık” kategorisinde ödüle layık görüldü. Depremlerin ardından bölgede yaşamın yeniden kurulması için orta ve uzun vadeli stratejilerle hareket eden Grup, Hatay-Defne, Nurdağı-Gaziantep ve Adıyaman’daki çalışmaları ve Adana’daki Çocuk İyilik Merkezi ile 205 binden fazla kişiye destek sağladı.

“Topluma değer” vizyonuyla hayata geçirdikleri projelerde her zaman sosyal etkiyi odağa aldıklarını ifade eden eden Fiba Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Aylin Kurt Ganiç, “Yaşanan afetin ardından bölgede yaşamın yeniden kurulmasına yardımcı olmak için yürüttüğümüz ‘#Vargücümüzle Deprem Seferberliği’ çalışmalarımızın böyle prestijli ödüllerle takdir edilmesi tabi ki bizim için çok mutluluk verici. Maalesef yaşanan afet sonucunda çocuklar başta olmak üzere binlerce birey dezavantajlı konuma geldi. Bu noktada Hüsnü Özyeğin Vakfı ile daha önceki depremlerden edindiğimiz deneyim, sahada yürüttüğümüz projelerin sosyal etkisinin yüksek olmasına önemli katkı sağladı. Deprem bölgesindeki çalışmalarımızla 205 bini aşkın insana dokunma fırsatımız oldu, 5,5 milyon kişi üzerinde farkındalık oluşturduk. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği jürisine ve emeği geçen herkese bu anlamlı ödüller için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da deprem bölgesine desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

“#VarGücümüzle Fiba Grubu Deprem Seferberliği” projesi kapsamında Adıyaman, Gaziantep-Nurdağı ve Defne-Hatay’da toplamda 5 bin kişiye konaklama sağlayan konteyner kentler inşa eden Fiba Grubu, Nurdağı’nda 8 ve Hatay’da 11 derslikli okulu eğitime kazandırdı ve her iki ilde çok amaçlı spor sahaları yaptı.

Fiba Grubu, depremden etkilenerek uzuv kaybı yaşayan çocukların ve gençlerin ihtiyaçlarının sağlanması, hayata karışması için gerekli desteklerin verilmesi, kalıcı ve sürdürülebilir bir rehabilitasyon modeli oluşturulması amacıyla Çukurova Üniversitesi liderliğinde Çocuk İyilik Merkezi projesini hayata geçirdi. Ekim 2023’te açılan Çocuk İyilik Merkezi, 21 yaşından gün almamış tüm çocuklara ve gençlere en ileri teknoloji ile ortopedik ve psikolojik destek verirken ihtiyaç duydukları tüm sağlık hizmetlerini sunuyor, eğitim ve meslek edindirme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Merkezin Şubat 2024 itibarıyla protez ve ortez desteği, psikolojik destek, eğitim bursu ve mesleki eğitimler ile ulaştığı toplam çocuk sayısı 142 oldu.