Skip to content Skip to footer

Gebze Center’dan 6 şubat depreminin anısına ‘Unutma Unutturma’ sergisi

Gebze ve çevresinde sosyal yaşamın kalbi olmaya devam eden Gebze Center, 6 Şubat depreminin yıldönümünde anma ve farkındalık yaratmak amacıyla tek günlük ‘Unutma Unutturma’ adlı özel bir sergi düzenledi.

Fiba CP’nin yönetim faaliyetlerini yürüttüğü, hayata geçirdiği etkinliklerle ziyaretçilerinin ilgisini ve beğenisini toplayan Gebze Center, 6 Şubat depreminin yıldönümünde anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı. Deprem ve alınması gereken önlemler konusunda farkındalık yaratmak ve bilgilendirme sağlamak amacıyla hayata geçirilen tek günlük ‘Unutma Unutturma’ sergisini ziyaret edenler duygu dolu anlar yaşadı.

Depremin etkilerini hatırlatmanın yanı sıra, toplumun deprem sonrası dayanışma ve iyileşme sürecindeki önemini vurgulayan serginin açılışı Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit tarafından gerçekleştirildi. GEAK (Gebze Arama Kurtarma Ekibi), Gebze Bravorun Spor Takımı ve Hepbiriz Eğitim Gönüllüleri tarafından depremde arama kurtarma çalışmaları yapılan yerlerde çekilen fotoğraflar ve fotoğraflarda yer alan enkazlardan alınan taş örnekleri, enkazdan kurtarılan çocuklar tarafından o süreçte çizilen resimler ve arama kurtarmada kullanılan araç-gereçlerden oluşan sergi, depremin etkilerini hatırlatmanın yanı sıra, toplumun deprem sonrası dayanışma ve iyileşme sürecindeki önemini de vurguladı.