Skip to content Skip to footer

Gebze Center’ın ziyaretçi sayısı nisan ayında 1 milyonu geçti

Gebze ve çevresinde sosyal yaşamın kalbi olmaya devam eden Gebze Center, ziyaretçilerine en iyi alışveriş deneyimini sunmaya devam ediyor. Nisan ayı boyunca da tüketicilerin vazgeçilmez durağı olan Gebze Center, 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Hayata geçirdiği etkinliklerle ziyaretçilerinin ilgisini ve beğenisini toplayan Gebze Center, Nisan ayında da ziyaretçilerin vazgeçilmez sosyal yaşam alanı oldu. Nisan ayı döneminde 1 milyondan fazla ziyaretçinin akınına uğrayan Gebze Center, ziyaretçi rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Hem Gebze hem de çevresindeki ilçelerin kültür ve alışveriş merkezi Gebze Center; marka çeşitliliği, geniş ürün yelpazesi, kaliteli hizmetlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

“Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın En İyi AVM’leri arasında yer alıyoruz”

Ziyaretçi sayısının Nisan ayında 1 milyonun üzerine çıkmasının büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen Fiba CP CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Bu başarı, ziyaretçilerimizin bize olan güveninin ve sadakatinin bir göstergesi. AVM’mizde alışveriş yapan, eğlenen ve dinlenen herkesin mutlu ayrılması bizim için çok önemli. Ulaştığımız bu ziyaretçi sayısı, Gebze Center’ın sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da en iyi alışveriş merkezleri arasında yer aldığının göstergesidir. Gebze Center, Fiba Commercial Properties’in yurt içinde yönettiği ilk AVM projemiz. Bu anlamda Fiba CP olarak Doğuş GYO ile çok verimli bir iş birliği gerçekleştiriyoruz” dedi.

“2023’ün ilk yarısında 9 yeni mağaza daha açacağız”

Yönetimi devraldıktan sonra marka yapısı ve çeşitliliği konusunda çok önemli bir gelişme kaydettiklerinin altını çizen Kahraman, “2019 – 2022 yılları arasında 49 mağazanın açılışını gerçekleştirdik. Buna 2023’ün ilk yarısında 9 marka daha eklemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle son bir yılda yaptığımız araştırma, analiz ve anketler doğrultusunda marka karmamızı genişlettik, hizmetlerimize yeni branşlar ve fonksiyonlar ekledik. Yer değişikliği, büyüme, küçülme ve yeni kiralamalar ile birlikte toplam kiralanabilir alanların yüzde 56’sında değişim yaşandı. Toplam 124 mağazanın 96’sında yapılan optimizasyonlarla beraber AVM’nin yüzde 78’inde bir değişim gerçekleştirdik. Hem yerel hem de global markalardan Gebze Center’a önemli bir ilgi ve talep var” diye konuştu.

“Toplam 634 ton atığın dönüştürülmesini sağladık”

Çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için ‘Sıfır Atık’ ilkesi ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiklerini vurgulayan Kahraman, “AVM’mizde bir sıfır atık merkezi kurduk. Kurduğumuz atık toplama merkezinde yedi kategoride toplam 634 ton atığın dönüştürülmesini sağladık. Türkiye’nin İlk Sıfır Atık Ormanı projesinin hayata geçmesine katkıda bulunduk. Kocaeli Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Belgesi ile belgelendirildik. ‘Sıfır Atık Projesi’ne verdiğimiz destekten dolayı Gebze Belediyesi tarafından sıfır atık teşekkür belgesi ile ödüllendirildik” dedi.

“Ailelerin beğenisini toplayan bir yaşam merkezi olduk”

Gebze Center’ın çocuk oyun alanları, kahve ve restoran mekanlarının yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle ailelerin beğenisini toplayan bir yaşam merkezi haline geldiğini belirten Kahraman sözlerini şöyle sürdürdü: “Gebze Center’ın yönetimini almamızla birlikte birçok etkinliği de hayata geçirdik. Başta kadın ve çocuklara yönelik aktivitelerimizle Gebze’de çocuklu ailelerin vazgeçilmezi olduk. Düzenlediğimiz ‘Arabalı Açıkhava Sinema Günleri’ etkinliği ile Uluslararası Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde 3 altın ödülün sahibi olduk. 3 günde toplamda yaklaşık 2 bin kişinin katılım gösterdiği açık hava sineması etkinliği ile de ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’, ‘Özel Etkinlik ve Pandemi Dönemi Uygulamaları’ kategorilerinde ödül aldık. Kısa bir süre önce açtığımız, alışılmışın dışında bir bakış açısı ve benzersiz konseptiyle eğlence sektörüne yeni bir soluk katan Dino Lino sadece Gebze ve Kocaeli’nin değil, İstanbul’un da önemli bir cazibe alanı haline geldi. Bu yönde projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gebze Center her ihtiyaca yönelik talepleri karşılayacağınız bir yer. Gebze ve çevresinin hem ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz hem de bu bölgenin sosyal yaşam alanı olmaya devam ediyoruz”.

“Gebze Center bölgeye ve bölge halkına en iyi hizmeti vermeyi misyon edinen bir AVM”

Güvenli çalışma, alışveriş ve sosyal alanlarıyla Gebze Center’ın örnek bir AVM olduğunu vurgulayan Doğuş GYO CEO’su Çağan Erkan, “Nisan ayında ziyaretçi sayısının 1 milyonu geçmesinden dolayı oldukça mutluyuz. Gebze Center’ın bölgeye her zaman katma değer sağlayan ve bölge halkına en iyi şekilde hizmet vermeyi misyon edinmiş bir kültürü var. Fiba CP ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin ardından daha güçlü bir şekilde yola devam ediyoruz. Marka çeşitliliği, lokasyonu, AVM’nin konforu ve gerçekleştirilen etkinliklerle Gebze ve çevresinin ilgi odağı olduk. Var gücümüzle çalışmalarımıza ve bölge halkına hizmete devam edeceğiz” dedi.

 

Gebze Center’ın ziyaretçi sayısı nisan ayında 1 milyonu geçti - Perakende.org