Skip to content Skip to footer

Global Marketing Summit 2023 dev bir katılımla başladı

Global Marketing Summit 2023, Inspark, Turkcell, Unilever ana sponsorluğunda, Türk Hava Yolları altın sponsorluğunda ve BSH resmi sponsorluğunda Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da başladı. 18-21 Ekim arası gerçekleşecek olan zirvenin açılışını T.C. Ticaret Bakanı Sn. Prof. Dr. Ömer Bolat gerçekleştirdi.

Türkiye’nin lider Toplantı ve Etkinlik şirketi KREA M.I.C.E. tarafından organize edilen Global Marketing Summit 2023, dev bir katılımla başladı. Zirvenin online oturumlarının 70 binin üzerinde katılımcı tarafından izleneceği öngörülüyor.

Inspark, Turkcell, Unilever ana sponsorluğunda, Türk Hava Yolları altın sponsorluğunda, BSH resmi sponsorluğunda 18-19 Ekim tarihlerinde Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek olan zirvede 90 oturumda birbirinden değerli 200’ün üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak.

Zirvenin açılışını T.C. Ticaret Bakanı Sn. Prof. Dr. Ömer Bolat yaptı

“Sürdürülebilir İş, Sürdürülebilir Dünya” temasıyla kapılarını açan Global Marketing Summit 2023’ün açılış konuşmasını, T.C. Ticaret Bakanı Sn. Prof. Dr. Ömer Bolat gerçekleştirdi. Bakan Bolat, konuşmasına Gazze’de gerçekleşen saldırılarla ilgili üzüntüsünü paylaşarak, masum sivillere yönelik saldırıları kınayarak başladı. Bolat, Türkiye’nin iş liderlerinin bir arada olduğu ve aynı zamanda tüm dünyanın izlediği zirvede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, pazarlamanın sürdürülebilirlik faaliyetlerindeki önemine dikkat çekti. Bakan Kurum, “Bugünün nesilleri olarak, yarının nesillerine yaşanabilir bir dünya bırakma borcumuz olduğunu unutmamak ve yarının nesillerinin de bugünün kaynaklarını tükettiğimiz için bizden alacaklı olduklarını unutmamak;” pazarlama departmanlarının asla unutmamaları gereken bir husustur” ifadelerini kullandı. Bakan Kurum, bu amaçta birleşmenin önemini vurgulayarak, “Öncelikle, “yalnız ben”, “hep ben” diye asla demeden, “biz”, “hep birlikte” ve “ülkemiz” diyerek; empati yaparak, yani kendimizi karşımızdakinin yerinde düşünerek, karşılıklı saygı ve “birlikte paylaşma” değerlerine sahip çıkarak, yıkıcı rekabetle değil, rekabet ederken birlikte yaşama, “bu dünya hepimize yeter, gelecek nesillere borcumuzun olduğunu unutmamalıyız” gibi temel değerler etrafında birleşmeliyiz.” dedi.

‘Amaçlar için ortaklıklar’ kritik önem taşıyor

Zirve Başkanı, KREA M.I.C.E. Kurucusu ve CEO’su, KREA Digital Kurucu Ortağı Seda Mızraklı Ferik de yaptığı konuşmayla, pazarlama dünyasının sürdürülebilirlik ile ilgili sorumluluğuna dikkat çekti. Ferik, “Bugünü, yarının kaynaklarını tüketmeden, çocuklarımızdan ödünç almadan yaşayabilmemiz için pazarlamanın gücüne ihtiyacımız var. Kitlesel farkındalıklar oluşturabilmek için hepimiz elimizi taşın altına koymalı ve dünyayı iyileştirecek değişimin öncüleri olmalıyız. Bu büyük sürdürülebilirlik kampanyasını “amaçlar için ortaklıklar” maddesi altında birlikte hayata geçirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Dünya yıldızları İstanbul’da parladı

2022 yılında 55 bini aşkın lider ve yöneticinin izlediği Global Marketing Summit bugüne kadar ülkemizde yapılmış en geniş kapsamlı ve en üst düzey katılımlı uluslararası platform olma özelliğini taşıyor. Global Marketing Summit 2023’ün ilk gününde, pazarlama sektörünün dünyadaki en etkili ismi olarak kabul edilen pazarlama gurusu Philip Kotler, zirvede üçüncü kez onur konuşmacısı olarak yer aldı. Yoğun ilk gün programında ayrıca, Tribewanted Kurucusu, Raaise Eş-Kurucusu ve Topluluk Oluşturucusu Ben Keene, FinchFactor Global Kurucusu Kerrie Finch, dünyanın en iyi 20 iş düşünüründen biri kabul edilen Martin Lindstrom gibi yıldız konuşmacılar da yer aldılar.

Global Marketing Summit 2023 fark yaratıyor

Global Marketing Summit, her yıl dünyanın en ünlü konuşmacılarını bir araya getirerek pazarlama dünyasının üst düzey katılımıyla büyük başarı elde ediyor ve sadece Türkiye değil dünyanın dört bir yanından pazarlama profesyonelleri zirveyi büyük bir ilgi ile takip ediyor. Bu yönüyle Global Marketing Summit, Türkiye’den dünyaya açılan uluslararası bir platform ve dünya markası olma özelliği taşıyor.

Zirve, geçen yıl dünyadaki ‘en düşük karbon ayak izi’ konusunda tescillendi ve bu yılki organizasyon da geçtiğimiz yılın başarısını geçme amacıyla yapıldı.

Global Marketing Summit 2023, kadın ve erkek konuşmacı oranını eşitleyerek bu alanda örnek zirve olma hedefine de ulaştı.

Online katılımcılar, organizasyonda kullanılan özel teknoloji ve 3D sanal gerçeklik sistemi ile ‘fiziki’ bir zirveye katılma deneyimi yaşadılar ve zirve teknik başarısı ile fark yarattı.

Dev zirvenin yıldız konuşmacı listesi

Lider Marka Stratejisti, Çok Satan Yazar, Aranan Konuşmacı ve Televizyon Kişiliği Laura Ries, Marka ve Kültür Uzmanı, NYT Çok Satan Yazarı, TIME Dergisi dünyanın en etkili 100 kişisinden biri, Thinkers 50 Dünyanın en iyi 20 iş düşünüründen biri Martin Lindstrom, Küresel Düşünce Lideri, Success Hindistan Kurucusu, ADR, Hindistan İnsan Hakları Yüksek Mahkemesi Avukatı, Liderlik Yazarı Abha Maryada Bhatt, Duke Üniversitesi Psikoloji Profesörü, Davranışsal Ekonomist ve Yazar Dan Ariely, FinchFactor Global Kurucusu Kerrie Finch, Wharton Üniversitesi Profesörü, Çok Satan Kitapların Yazarı ve Danışman Jonah Berger, PepsiCo Global Design Başkanı Mauro Porcini, Fortune 500’ün Fütüristi, ‘Pazarlamanın Nostradamus’u, En Çok Satan Yazar ve Küresel Konuşmacı Faith Popcorn, Michigan Üniversitesi – Stephen M. Ross İşletme Okulu Pazarlama Profesörü, En Çok Satan Yazar ve Baş Strateji Sorumlusu Dr. Marcus Collins, Target Marketing of Santa Barbara Başkanı, Pazarlamada Yapay Zeka Danışmanı ve Yazar Jim Sterne, Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, The Marketing Leadership Masterclass Kurucusu ve Yazar Thomas Barta, İnsan İnovasyon Tasarımcısı Arzu Kaprol, Tribewanted Kurucusu, Raaise Eş-Kurucusu ve Topluluk Oluşturucusu Ben Keene, Wolf Mama Kurucusu, Cesaret Savunucusu, Etki Lideri, Konuşmacı ve Stratejist Lisa Hogg, Philips Küresel Medya Yönetim Başkanı, Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Kıdemli Direktörü Catherina Kowsoleea, Wieden+Kennedy Amsterdam Kreatif Direktörü Kervins Chauvet, Dijital Pazarlama Profesörü, Dijital ve Sosyal Medya Stratejisti ve Yapay Zeka Araştırmacısı Martin Waxman, Gazeteci ve Yazar Dr. Fatoş Karahasan, Akademisyen ve Sosyal Girişimci Prof. Dr. Itır Erhart, Geleceğin Gıdası için Çalışan Aktivist ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Sosyal Etki ve Sorumluluk Merkezi Direktörü Prof. Dr. Çisil Sohodol, PİO Pazarlama İletişimi Okulu Direktörü Prof. Dr. Gresi Sanje, L’OREAL Türkiye Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen, Cisco Genel Müdürü Didem Duru, DELL CEO’su Işıl Hasdemir, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, IPEKYOL Grup CEO’su Uğur Ayaydın, Thaat’s It! Kurucu ve Strateji Yöneticisi Haluk Sicimoğlu, FutureBright Group of Companies Kurucu Ortağı ve Yazar Akan Abdula, Inspark CEO’su Serdar Susuz, Turkcell CMO’su Alper Ergenekon, Unilever Türkiye ve Ortadoğu Ev Bakım Lideri Ali Fuat Orhonoğlu, We Are Pi CEO’su Alex Bennett Grant, D Strateji Kurucusu Damla Ömür Tantekin, Media.Monk Kıdemli İnovasyon Direktörü Funs Jacobs, Amerikan Hastanesi Damar Cerrahisi Bölümü Doktoru Prof. Dr. Murat Aksoy, Anti Aging ve Biyokimya Uzmanı Dr. Ayşegül Çoruhlu, Heykeltraş Seçkin Pirim, Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Parentwiser Kurucusu Dr. Özgür Bolat, Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun da konuşma gerçekleştirecek isimler arasında. Zirve, ayrıca kültür, sanat dünyasından da birçok sürpriz ismi konuk edecek.

Zirve ile ilgili detaylı bilgi için: https://globalmarketingsummit.org/