Skip to content Skip to footer

Gökçin Aras, vefatının 1’inci yıl dönümünde Sevgi, Saygı ve Özlemle anıldı

Mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri sektörünün global markaları arasında yer alan ÜÇGE Şirketler Grubu’nun kurucusu, Merhum Gökçin Aras, vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenen törende sevgi, saygı ve özlem ile anıldı.

ÜÇGE Şirketler Grubu’nun, 17 Ağustos 2022’de vefat eden Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras, Bursa Fethiye Mezarlığı’ndaki kabri başında ve ÜÇGE şirketlerinde düzenlenen törende sevgi, saygı ve özlem ile anıldı. Törene ailesi, ÜÇGE Yönetim Kurulu, yöneticileri, çalışanları, dostları ve sevenleri katıldı.

1954 yılında Ardahan Göle’de dünyaya gelen Gökçin Aras, 1967’de öğretmen olan babasının tayini ile Bursa’ya yerleşerek, Hürriyet’te küçük bir atölyede başladığı raf imalatı ile iş hayatının temellerini attı. Yenilikçi vizyonu ile Türkiye’deki ilk ve ilklere imza atan üreticisi, sektöre yön veren ve global anlamda dünya markalarının güven duyduğu bir Türk markası yaratarak iş dünyasının ilham aldığı örnek iş insanı olarak iz bıraktı.

3 DAMLA ARAS

ÜÇGE’nin Bursa Işıktepe OSB fabrikasında saat 10.00’da düzenlenen anma töreninde, ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanları Damla Aras, Can Aras ve ÜÇGE Şirketler Grubu Başkanı Esra Güven konuşma yaptı.

ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Damla Aras “Bugün burada, kıymetli babamız ve kurucumuz Gökçin Aras’ı anmak için bir araya geldik. Aramızdan ayrılışının üzerinden bir yıl geçti, ancak onun izleri, değerleri ve mirası hala kalbimizde ve eserlerinde yaşıyor. Gökçin Aras, sadece bir iş insanı değil, her durumda bizi daha yüksek hedeflere ulaşmaya teşvik eden bir lider, bir mentor ve bir vizyonerdi. Onun azmi, tutkusu ve kararlılığı, bugünkü başarımızın temel taşlarından biri haline geldi. Sevgili babamızı kaybetmenin acısını hala derinden hissediyoruz. Onunla biriktirdiğimiz tüm anılar, her zaman bize ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Gökçin Aras’ın attığı sağlam temeller, vizyonu ve geride bıraktığı değerleri ışığında, şirketlerin yönetimini üstlenen biz ikinci kuşak temsilciler olarak, ÜÇGE’nin global liderlik ve geleceğe değer yaratma vizyonunu daha da ileri taşıma ve onun mirasını yaşatma gayesi ile ilerleyeceğiz. Babamızın bize öğrettiği en önemli öğretilerden biri, iş dünyasının ötesinde bir aile oluşturmaktı. Bugün burada olduğunuz için hepinize minnettarız. Huzurlarınızda kendisini bir kez daha sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum.” dedi.

4 CAN ARAS

ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Can Aras “Kıymetli babamız ve Kurucumuz Gökçin Aras onu tanıyan herkesin sevgi ve saygısını kazandığı bir insandı. Çocukları olarak bizim hayatımızın her adımında iyi bir baba ve içimizdeki ışığı keşfetmemizi sağlayan iyi bir öğretmen oldu. ‘İnsana değer’ felsefesi ile çalışma arkadaşlarının yeri her zaman apayrıydı. ‘ÜÇGE’de bir değil, yedi yüz elli Gökçin Aras var’ diyerek, en büyük şansının çalışanları olduğunu ifade ederdi. Hayatını öğrenmeye, üretmeye, paylaşmaya ve hep daha iyi olmaya adadı. Ülkemizin büyümesi, kalkınması ve marka değerinin yükselmesi için çalıştı. Onun aramızdan zamansız ayrılışıyla içimizde bıraktığı derin boşluğu her geçen gün daha çok hissediyoruz. Üzüntümüz ve özlemimiz çok büyük. Geçtiğimiz bir yılda onun düşünceleri, vizyonu ve hayatımıza kattığı değerler bize rehberlik ediyor ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Onun sağlam temellerle inşa ettiği ve bizlere emanet ettiği kıymetli mirasını geleceğe taşımak ve onu gururlandırmak en büyük idealimizdir. Gökçin Aras’ı bugün bir kez daha derin bir özlem ve sevgiyle anıyorum” dedi.

2 ANMA TORENI 1 BURSA ISIKTEPE OSB FABRIKA

ÜÇGE Şirketler Grubu Başkanı Esra Güven de yaptığı konuşmada, “Değerli büyüğümüz ve kurucumuz Gökçin Aras’ın aramızdan ayrılışının 1’inci yılı vesilesi ile bir araya geldik. Erken vedasının üzüntüsünü hala içimizde en derinden hissediyoruz. Çağının ötesindeki vizyonerliği ile fikirlerine büyük değer verilen, aynı zamanda eğitimci ruhu ile bilgi ve deneyimlerini her zaman paylaşan, çevresine rehber olan bir liderdi. Attığı her adımda ‘Sektörümüze, müşterilerimize, ülkemize, topluma ve dünyaya nasıl daha fazla değer yaratabilirim?’ sorusunu sorardı. Gökçin Aras, sosyal sorumluluk bilinci ile dokunduğu tüm gönüllerde çok özel yerini korumaya devam ediyor. Onun, Güç Güven Görkem ilkeleri, vizyonu ve değerlerinin ışığında geleceğe ilerlemek ve kıymetli hatırasını yaşatmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

ANMA TORENI 5

Fabrikadaki törenin ardından, Gökçin Aras’ın, Bursa Fethiye Mezarlığı’nda kabri başında ailesi, ÜÇGE Yönetim Kurulu, çalışanları, dostları ve sevenlerinin bir araya geldiği anma töreninde Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Mezara aile üyeleri ve sevenleri tarafından karanfiller bırakıldı.

ANMA TORENI 6 ESI BELGIN ARAS

Gökçin Aras, vefatının 1’inci yıl dönümünde Sevgi, Saygı ve Özlemle anıldı - Perakende.org