Skip to content Skip to footer

Güvenli ve eğlenceli çocuk odaları başarılı bir geleceğe hazırlıyor

Çocukların hayallerini süsleyen özgün tasarımlarıyla “Düşle” mottosuna sahip bir dünya markası olan Çilek, çocuk odalarını güvenli ve eğlenceli oyun alanlarına dönüştürüyor.

Çocukların fiziksel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimini destekleyen oyun için alanlar yaratmak ailelerin öncelikleri arasında. Odalardaki her mobilya ve aksesuar aynı zamanda çocuk için bir oyun aracına dönüşürken; kurulan oyunlar çocuğun gerçek dünya ile düşleri arasında geçiş alanı yaratmasını sağlıyor.

Çocuklar oyun ile düşünür ve deneyim kazanır. Empati duygusu ve hayal gücünün gelişmesinin yanı sıra, sosyalleşerek paylaşmayı öğrenir. Oda dekorasyonunun da bu gelişime destek verecek şekilde yapılması çocukları başarılı bir geleceğe güvenle hazırlar.

Pediatri Akademisi’nin “Küçük Çocuklarda Gelişimin Artırılmasında Pediatrik Bir Rol” adlı raporu çocuklar için akranları veya ebeveynleri ile oyun oynamanın, sağlıklı beyin, beden ve sosyal bağlar oluşturmanın anahtarı olduğunu açıklıyor. Araştırmalar, oyun oynamanın planlama, başkalarıyla geçinebilme ve duyguları düzenleme becerilerini geliştirdiğini vurguluyor. Çocukların oyun oynaması onları geleceğe hazırlarken aynı zamanda dil gelişimini de destekliyor.

Bu bağlamda çocuk odası hazırlanırken çocuğun ihtiyaçlarını ve gelişimini destekleyen oyun alanlarının da kurgulanması büyük önem taşıyor. Duvarlar için canlı renkler, figürler, karakterler kullanılırken mobilya seçiminde işlevselliğin yanı sıra güvenli ve yaratıcılığı teşvik edecek ürünler tercih edilebilir.

Çilek, bebek ve çocukların güvenliği için kavisli kenarlara sahip beşikler ve karyolalar üretiyor. Çocuklara erken yaşta oynayabilecekleri, yataklarındayken de eğlenebilecekleri oyun seçenekleri sunuyor. Özellikle erkek çocukların ilgi duyduğu Çilek Araba Karyolalar ile uyku eğlenceli hale geliyor. Kız çocukların karyolalarında ise örtülen cibinlikler ile masalsı bir atmosfer yaratılıyor. Çilek romantik ve klasik seriler ile güvenli ve estetik bir seçenek oluşturulurken aynı zamanda kullanım rahatlığı sağlanıyor. Sandalyeler, halılar, avize ve yatak örtüleri ile odalarda renkli konseptler oluşturuyor.

Çocuk odalarındaki en önemli birinci unsur güvenli mobilya tercihi

Çocuk odalarında en önemli unsurlar; ürünlerin sağlıklı ve güvenli olması, ergonomik olması, komodin, şifonyer ve masaların kenar köşelerinin yuvarlak olması. Aynı zamanda uluslararası kabul görmüş standartlardaki gerekli testlerden geçmesine de dikkat edilmeli.

Özgün tasarım ve güvenli ürün üretme konusunda dünyada öncü markalar arasında yer alan Çilek; ürün ambalajından tüm malzemelere kadar dünyada kabul gören sertifikalara sahip ürünleriyle çocuk sağlığını önceliklendirerek üretim yapıyor.

Ebeveynler, özgün tasarımları ve çocuk güvenliğini önceliklendiren bir dünya markası olan Çilek’in ürünlerini tercih ederek, çocuklarına güvenli ve eğlenceli odalar oluşturuyor ve onları başarılı bir geleceğe hazırlıyor.