Skip to content Skip to footer

Hafız Mustafa, lezzet kalitesini uluslararası ödülle taçlandırdı

Türkiye’nin milli gururu Hafız Mustafa’ya BBC Good Food ödülü

1864 yılından bu yana, Türkiye’nin eşsiz lezzetlerini dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerle buluşturan Hafız Mustafa, uluslararası prestije sahip BBC Good Food ödülüne layık görüldü. Lezzetli tatları ve geleneksel Türk tatlılarını modern bir yaklaşımla birleştiren Hafız Mustafa, bu ödülle birlikte gastronomi dünyasında önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Türkiye’nin milli gururu olarak, köklü lezzetlerini ve geleneksel tatlarını bir buçuk asırdan uzun süredir dünyaya tanıtan Hafız Mustafa, Türk mutfağını uluslararası alanda temsil etmeye devam ediyor. Farklı ülkelerde buluşma noktası olan ve kültürel bir mirasın taşıyıcılığını üstlenen marka; Orta Doğu’daki en iyi mutfak deneyimlerini ödüllendiren BBC Good Food Middle East Magazine ödülüne layık görüldü. En iyi yiyecek ve içeceklerin tüketici oylarıyla derecelendirildiği ve bu yıl 14. kez düzenlenen ödüllerde tatlı kategorisinde en çok oyu toplayan Hafız Mustafa, kendine özgü lezzetleri ve kaliteli ürünleriyle önemli bir başarıya imza attı.

“Lezzetlerimizin kalitesi uluslararası düzeyde onaylandı”

Uluslararası prestij açısından büyük önem taşıyan ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Hafız Mustafa Yönetim Kurulu Üyesi Eren Ongurlar, “BBC Food tarafından bu şekilde ödüllendirilmek bize gurur veriyor ve motivasyonumuzu arttırıyor. Bu ödül, Hafız Mustafa’nın lezzetlerinin kalitesini ve özgünlüğünü uluslararası düzeyde tescillenmesi anlamına geliyor. Hafız Mustafa, sadece geleneksel Türk lokumları ve tatlılarıyla sınırlı kalmayıp baklava, kadayıf, lokum, pasta ve sütlü tatlılar gibi birçok tatlı çeşidini bünyesinde barındıran bir marka. Geleneksel lezzetleri büyük bir ustalıkla modern tatlarla birleştiriyor ve daha geniş kitlelere ulaşılmasını sağlıyoruz. Hafız Mustafa kalitesinden ödün vermeden lezzetlerimizi sürekli geliştirip çeşitlendirerek markamızı güçlendiriyoruz. Bu yaklaşım gelecekteki büyüme potansiyelimizi de yansıtmaktadır. ” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde tanınmış markalar birbiriyle yarıştı 

Orta Doğu’daki en iyi mutfak deneyimlerini, restoranları ve otelleri ödüllendirmesiyle tanınan BBC Good Food Middle East Magazine ödülleri, bu yıl 14’üncü kez gerçekleştirildi. Yarışma, dünya genelinde tanınmış ve öne çıkan gıda markalarını bir araya getirerek en yaratıcı, lezzetli ve özgün tatları ödüllendiriyor. Uluslararası alanda büyük bir prestije sahip olan ödüller, sektör profesyonellerinin her kategoride yiyecek ve içeceklerin en iyilerini ortaya koyacağı bir adaylık turuyla başlıyor. Ardından tüketici oylamasına sunulan lezzetler, aldıkları oy oranına göre derecelendiriliyor. BBC Food ödülü, Hafız Mustafa’nın lezzet dünyasındaki etkileyici ve yenilikçi yaklaşımını bir kez daha kanıtlamış oldu.