Skip to content Skip to footer

HARIBO’ya, Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası ile Brandverse Awards’tan çifte ödül

Türkiye’nin lider yumuşak şeker markası HARIBO, Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından düzenlenen Brandverse Awards 2024’te, Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası ile iki ödüle layık görüldü.  HARIBO, Sosyal Medya ve Dijital kategorisinin “Online Offline Entegrasyonu” bölümünde ve Medya kategorisinin “Yaratıcı CGI Uygulamaları” bölümünde olmak üzere iki Gümüş Ödül birden kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Çocuk ya da büyük, herkesin içindeki çocuksu mutluluğu ortaya çıkaran HARIBO, Altın Ayıcık lezzetlerini ayrı ayrı kendi paketlerinde buluşturduğu Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası ile markaların pazarlama, iletişim ve reklam çalışmalarını kapsamlı bir şekilde değerlendiren Brandverse Awards’un Online Offline Entegrasyonu ve Yaratıcı CGI Uygulamaları kategorilerinde 2 Gümüş Ödül almaya hak kazandı.

Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası fark yarattı.

HARIBO, lanse ettiği Altın Ayıcık Efsane Tatlar ürünleri ile en sevilen Altın Ayıcık lezzetlerini altı farklı pakete ayrıştırıp sunarak Hariboseverleri kendi en sevdiği Altın Ayıcık lezzetleriyle buluşturdu. HARIBO, Altın Ayıcık Efsane Tatlar serisi ile çocuk ya da büyük, her yaştan, her kitleden tüketicinin beğenisini kazanacak en sevilen tatları sunarken, kampanya lansmanını geniş kitlelere duyurmak için dikkat çekici, entegre bir iletişim kampanyasına imza attı. Hedef kitlenin eğlenceli personasına uygun bir kampanya dili ve mecra seçimi yaparak, Altın Ayıcık Efsane Tatlar lansmanını yaratıcı ve popüler bir hale getirdi.

Yaratıcı ve entegre uygulamalar başarıyı getirdi!

HARIBO Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası’nın dijital pazarlama ayağında, en yeni ve popüler uygulamalardan biri olan CGI teknolojisi kullanıldı. Altın Ayıcık Efsane Tatlar lezzetlerine ait CGI videoları, sosyal medyada Hariboseverler ile buluştu. Dev Haribo Altın Ayıcık çilekli heykelinin Beşiktaş meydanına helikopterle indiği, şeffaf Altın Ayıcık’ın Kordon’da meyve suyu içerek portakallı Altın Ayıcık’a dönüştüğü, Kuğulu Park’ta yemyeşil elmalardan, elmalı Altın Ayıcık heykelimizin oluştuğu CGI videoları sosyal medyada çok ses getirdi. CGI kullanımını eş zamanlı olarak dijitalden gerçek hayata taşımak hedefiyle; CGI videolarında yer alan, İstanbul, İzmir ve Ankara’nın önemli noktalarına gerçek dev HARIBO Altın Ayıcık heykelleri yerleştirildi ve bu lokasyonlarda Hariboseverler, eğlenceli aktiviteler, ürünler ve Altın Ayıcık maskotu ile keyifli vakit geçirdi.

HARIBO, bu kampanya ile bu yıl ilk kez başvuruya açılan Yaratıcı CGI Uygulamaları kategorisinde Gümüş Ödül almaya hak kazanarak kampanyanın başarısını ortaya koydu.

Altın Ayıcık Efsane Tatlar Kampanyası, dijital ve gerçek dünyada geniş kitlelere ulaştı.

HARIBO, Altın Ayıcık Efsane Tatlar kampanyasında dijital ve fiziksel dünyanın entegrasyonu da başarıyla gerçekleştirdi. Türkiye’de bu entegrasyonu yapan ilk marka HARIBO oldu. “Sence bu gördüklerin gerçek mi?” sloganıyla sosyal medyada yayılan CGI videolarının etkisi, açık havada konumlandırılan devasa Altın Ayıcık heykelleri ile devam etti. Heykellerin yerleştirildiği İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen etkinliklere ait, sosyal medya içerikleri ve influencer iş birlikleri kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağladı. Toplamda 6 hafta sonunu kapsayan etkinliklerde fiziksel olarak 10 milyondan fazla kişiye, dijital platformlar üzerinden 9.120.028 kişiye erişen HARIBO, Altın Ayıcık Efsane Tatlar kampanyası sayesinde hedef kitlesiyle daha güçlü bir bağ kurma fırsatı yakaladı.

HARIBO, bu kampanya ile Online & Offline Entegrasyonu alt kategorisinde Gümüş Ödül almaya hak kazanarak kampanyanın başarısını ortaya koydu.