Skip to content Skip to footer

HDI Sigorta Milli Yelkenci Ecem Güzel’in Yanında

İnovatif yaklaşımlarıyla sigortacılık sektörüne öncü olacak çözümler ve ürünler geliştiren HDI Sigorta, Türk sporuna ve sporcusuna desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Galatasaray Yelken Şubesi sporcusu ve milli yelkenci Ecem Güzel’in ana sponsorluğunu üstlenen HDI Sigorta, kulüp yöneticilerinin katıldığı bir tören ile Güzel’in başarılarını Galatasaray Spor Kulübü Kalamış Tesisleri’nde kutladı.

Sigorta sektörünün öncü firmaları arasında yer alan HDI Sigorta spordan sanata, bilimden kamusal faydaya kadar geniş perspektifte ele aldığı sponsorluklarıyla Türkiye’ye katkı sunmaya devam ediyor. Türk sporu ve sporcusunun yanında olma misyonuyla hareket eden ve geçtiğimiz aylarda milli yelkenci Ecem Güzel’in ana sponsorluğunu da üstlenen HDI Sigorta aynı zamanda yarışmalarda dereceler elde eden sporcuları kutlamayı da ihmal etmiyor. HDI Sigorta bu doğrultuda profesyonel kariyerine birçok dereceyi sığdıran, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi gururla temsil eden ve Arjantin Mar del Plata’da gerçekleşen ILCA 6 Dünya Şampiyonası’nda kazandığı sıralamayla ülkemize Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için yelkende ilk kotayı kazandıran Ecem Güzel’in başarılarını HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu ve yönetim ekibinin katılımıyla Galatasaray Spor Kulübü Kalamış Tesisleri’nde kutladı.

“Sporcularımız bizim gözbebeğimiz”

Spora ve sporculara verdikleri değeri sürdüreceklerini belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan, “Ülkemizde yetişen her bir sporcu bizim için çok kıymetli. Sporcularımızın ülkemize ve kulüplerimize sağlayacağı katkı, uluslararası başarılarımızda kilit rol oynuyor. Bu nedenle sporcularımız bizim gözbebeğimiz. HDI Sigorta olarak uzun zamandır gençleri destekliyor ve ülkemizde sporun gelişimini sağlayacak imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Bu noktada geçtiğimiz aylarda Galatasaray Spor Kulübü sporcusu ve milli yelkenci Ecem Güzel’in ana sponsorluğunu üstlendik.

Genç yaşına birçok başarıyı sığdıran Ecem’in çıktığı her yolda bizi en güzel şekilde temsil edeceğine ve gelecek süreçte yeni büyük başarılar elde edeceğine inancımız tam. Ecem’in artık sarı kırmızı renklere gönül verenler ile birlikte HDI Sigorta’nın personellerinden iş ortaklarına, başarılarını dört gözle bekleyen büyük bir ailesi var.’’ dedi.

Kutlamada konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, amatör spor dallarında sponsorların desteğinin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Sporcumuz Ecem Güzel’e sağladıkları katkılar için HDI Sigorta’ya çok teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ki HDI Sigorta’nın destekleri ve Ecem’in disiplinli çalışmasıyla uluslararası arenada ülkemiz yelken sporunda da ciddi bir ilerleme sağlayacak. Tüm bu başarılar geleceğin yelken sporcuları için önemli bir motivasyon olacak” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bora Bahçetepe ise “Ecem, Tokyo 2020’ye de katılmıştı. Akdeniz Oyunları’nda da ülkemize madalya getirmişti. Ecem’den yeniden ülkemizi gururlandıracak madalya getirmesini bekliyoruz. Yaptığı derecelerle madalyayı alabileceğini gösterdi. Her şey yolunda giderse ülkemize madalya kazandıracağına eminim” diyerek sporcularına güvendiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan milli sporcu Ecem Güzel’e, HDI Sigorta çalışanlarının imzaladığı bir yelkenli maketini “Sana şans getirsin, rüzgarın bol olsun” diyerek hediye etti. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bora  Bahçetepe de İşcan’a teşekkür ederek Galatasaray Spor Kulübü logolu bir plaket armağan etti.