Skip to content Skip to footer

Hedefimiz Türkiye pazarında X-ray denetim teknolojilerinin kullanıldığı her alanda pazar lideri olmak

4 üretim tesisi ile 170’den fazla ülkeye pazar lideri konumunda hizmet veren, yüksek teknolojili güvenlik ve görüntüleme sistemleri üreticisi Nuctech firmasının Satış Müdürü Dr. Mustafa Serhat Avcı, Türkiye pazarında ki faaliyetlerini aktarırken,  plan ve hedeflerini açıkladı.  

Öncelikle şirketin kuruluş hikayesini anlatır mısınız? 

Nuctech Company Limited 1997 yılında Tsinghua Üniversitesi bünyesinde ortaya çıkmış yüksek teknolojili güvenlik ve görüntüleme sistemleri üreticisidir. Çin Devlet yetkilileri, güvenlik alanında ki gelişmeleri yakından takip etmek ve rekabet edebilmek adına dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan Tsinghua Üniversitesi’ni bu konuda yetkilendirmiştir. Nuctech Company Limited’in hızlı büyümesi, teknolojinin dünya çapında kullanılması ihtiyacını da doğurmuştur. Bu gelişmelerle birlikte üretim ağı, araştırma geliştirme ofisleri ve ülke şubeleri ağı genişletilmiştir. Günümüzde 4 üretim tesisi 170’den fazla ülke için üretim yapmakta olan Nuctech Company Limited,  2005 yılında kurulan Nuctech Ankara Güvenlik Sistemleri firması ile 20 yıla yakın süredir Türkiye’de ki ofisiyle müşterilerine hizmet vermektedir.

Nuctech, hangi güvenlik denetim ürünleri ve teknolojileri üzerinde özellikle odaklanmaktadır? Şirketin ürettiği ürünlerin kullanım alanları nelerdir?

Nuctech Company Limited, kuruluşu itibari ile sivil havacılık, gümrük kontrol, büyük organizasyonlar, zirveler ve toplu taşıma istasyonlarında aktif olarak hizmet vermektedir. X-ray teknolojilerini özellikle gümrük kontrol noktalarında tam sabit, yarı sabit ve mobil olarak üreten Nuctech, bu alanlarda pazar lideri olma başarısını göstermiştir. Takip eden süreçte, X-ray teknolojisinin gıda ürünlerini tarama noktasında ki öneminin artmasıyla birlikte Nuctech,  gıda denetim sistemleri pazarında da yer almak üzere Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. 

Şirket, güvenlik teknolojileri alanında son dönemde hangi yeniliklere odaklandı? Gelecekteki planlarınız içinde hangi teknolojik gelişmeler yer almaktadır?

Güvenlik noktalarında farklı ülkelerde, farklı ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçların farklı şekillerde çözüme ulaştırılması için 3 farklı bölgede Ar-Ge merkezimiz bulunmaktadır. Bu Ar-Ge merkezlerinde farklı ülkelerden gelen ihtiyaçlar değerlendirilip  gelişmiş teknolojilerle buluşturulmaktadır. Artan güvenlik ihtiyaçları sadece kontrol noktalarında değil, gıda sektöründe de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle Nuctech olarak,  gıda denetim sistemlerinde rakiplerin üretmiş oldukları teknolojilerin ötesinde denetim sistemleri geliştirerek, firmamıza ve iş ortaklarımıza rekabet avantajı sağlamayı ve bu alanda da pazar lideri olmayı hedeflemekteyiz. 

Gıda alanında da Ar-Ge çalışmaları devam eden ve üreticilere komple çözüm imkanı sağlayacak ve fark yaratacak çalışmaları,  2024 yılının ilk yarısında bitirmeyi hedefliyoruz.  

Nuctech’in Türkiye’deki konumu ve faaliyetleri hakkında bilgi alabilir miyiz? Ankara’da bulunan temsilciliğinizin özellikle sınır ve bagaj güvenliği konularında sağladığı hizmetleri anlatabilir misiniz?

Nuctech Ankara olarak, Türkiye’de faaliyette olan firmamız 2005 yılında bu yana merkez Ankara ofisimizle nihai kullanıcılarına hizmet vermeye başlamış olup, 2017 yılı itibari ile  İstanbul’da ofis ve depomuz faaliyetlerine başlamıştır. İstanbul Havalimanı’nın açılması ile birlikte bütün güvenlik cihazı ihtiyaçları Nuctech tarafından karşılanmıştır ve anlık ihtiyaçlara yanıt verebilmek adına havalimanı içerisinde yeni bir ofis açılmıştır. Yerleşke olarak İstanbul ve Ankara merkezli olarak görünse de,  Türkiye’nin tamamında anlık ihtiyaçlara yanıt verebilmek adına sahada 13 mühendis ve 40 teknik personel ile yer almaktayız. Türkiye Cumhuriyeti gümrük kontrol noktalarının büyük bir çoğunluğunun cihaz ihtiyaçları firmamızca karşılanıyor olup, bu cihazların bakım ve onarımlarına hızlı bir şekilde yanıt vermek amacıyla Türkiye’nin her noktasında yer almaktayız. 

Pazarlama stratejilerinizden bahseder misiniz, özellikle Türkiye pazarındaki hedefleriniz nelerdir?

Nuctech olarak,  en önemli pazarlama stratejimiz mevcut müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en iyi hizmeti vermektir. Bizim için teknolojilerimizin satışını yapmaktan daha önemli bir konu var ise, o da satışını gerçekleştirmiş olduğumuz ürünlerin nihai kullanıcıların almış oldukları hizmetten memnun olmalarıdır. Bu nedenle,  Nuctech olarak dünya çapında 2000’den fazla saha çalışanımız ile cihaz bakım onarım ve satış sonrası hizmetleri karşılamaktayız.  ‘Daha güvenilir bir dünya’ sloganıyla başlayan hikayemiz de, hizmet verdiğimiz bütün ülke ve alanlarda, müşterilerimize vermiş olduğumuz sözü tutmaya devam ediyoruz. 

Değişen ihtiyaçlara ve gelişen teknolojiye öncülük ederek;  güvenilir, kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak en büyük mottomuzdur. Bu anlayış Nuctech çalışanlarının tamamı tarafından benimsenmektedir. 

Türkiye pazarında sivil havacılık ve gümrük kontrol noktalarında pazar lideri olarak amacımız,  hali hazırda ürün ve hizmet verdiğimiz firmaların ihtiyaçla birlikte taleplerini en hızlı ve en etkili şekilde çözmek, pazarda doğacak yeni ihtiyaçlara cevap vermektir. Gıda denetim sistemleri özelinde hedefimiz;  teknolojilerimizle müşterilerimiz için değer yaratarak, Türkiye pazarında ana oyunculardan birisi haline gelmektir. 

Nuctech1 1

Ürünlerinizi Türkiye’de pazarlamak ve dağıtmak için hangi stratejileri uygulayacaksınız? Türkiye’deki, gıda ve gıda dışı perakende sektörlerine odaklanma kararı nasıl alındı? İlerleyen dönemler farklı sektörlere de hizmet verecek misiniz ?

Dünyada X-ray denetim sistemleri alanında pazar lideri olan firmamızın en öncelikli tercihi pazarlar da kendi organizasyonu ile var olmaktır. Bu durumu değiştiren istisnai durumlar sadece Nuctech’in verdiği hizmete eşdeğer hizmetleri verebileceğine, güveninin ve inancının tam olduğu firmalarla kurduğu ortaklardır. Bu bağlamda ÜÇGE ile kurmuş olduğumuz ortaklık bizim için son derece kıymetlidir. Gıda ve perakende sektörüne uzun yıllardır hizmet veren ÜÇGE ile bu yola çıkma amacımız, hem pazarda ki deneyimlerinden faydalanmak hem de hizmet kalitesine olan inancımızdır. 

Türkiye’de Nuctech firmasının gıda denetim sistemlerinde ki yetkili iş ortağı olan, ÜÇGE Elektronik;  satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Nuctech desteği ile yürütecektir. 

XRAY Gida

Nuctech olarak gelecek için belirlediğimiz en önemli strateji, X-ray denetim teknolojilerinin kullanıldığı her alanda pazar lideri olmaktır.  Bu stratejinin getirisi olarak gıda denetim sistemlerinin Ar-Ge çalışmaları tamamlandıktan sonra, seri üretime başlanmıştır. Cihazların üretici firması olmanın verdiği avantaj ve  yaygın saha ekibimiz ile sahadan gelen geri bildirimlere hızlı bir şekilde aksiyon almamız,  üretimin özelleştirilip geliştirilmesi kolaylığını ortaya çıkarmıştır. Bununla beraber,  20’den fazla modelle gıda üreticisi firmalara hizmet vermekteyiz.  Farklı ihtiyaçlar için de,  firmalara özel gıda denetim sistemleri çözümlerimiz mevcuttur.

Nuctech şirketi olarak; ÜÇGE Elektronik AŞ ile yapılan iş birliği nasıl başladı? İki şirket arasındaki ortaklığın öyküsünü paylaşabilir misiniz?

Nuctech olarak, müşterilerimize en kaliteli ve en güvenilir hizmeti sunmayı amaç edindik. Sektörün Nuctech için Türkiye pazarında yeni bir başlangıç olması iş ortaklığı ile devam etme stratejisini doğurmuştur. Bu bağlamda Nuctech olarak, Türkiye pazarında yapmış olduğumuz derinlemesine araştırmalar sonucu olası ortaklıklardan çıkabilecek en iyi sonucun ÜÇGE ile olacağı konusunda hem fikir olduk ve ÜÇGE ile görüşmelere başladık. Görüşmelere başladığımız günden bu yana kurmuş olduğumuz sıcak ilişkiler ve karşılıklı anlayış esasına dayalı güven duygusu gelişerek devam etti ve bugün adına ortaklık diyebileceğimiz noktaya geldi. 

Nuctech ve ÜÇGE ortaklığı ile birlikte kısa sürede çok yol kat edip, büyük başarılara imza atacağımız konusunda inancımız tamdır. İki taraf da bu ilişkiye uzun vadede baktığı için çıkacak iş sonuçları, tarafları ve nihai kullanıcıları son derece memnun edecektir. Kalite ve hizmet anlayışına sahip bu iki firma yakın gelecekte gıda denetim sektöründe büyük adımlar atacaktır.

ÜÇGE’nin pazardaki tecrübesi, bilgisi ve portföyü, Nuctech ürün ve hizmet kalitesiyle buluştu. Bu buluşmadan beklentilerin her iki firma açısından yüksek olması beklendiği gibi pazarda da büyük beklentiler doğuracak diye düşünüyorum. Bu ortaklık da beklentilerin karşılanması noktasında son derece başarılı işler ortaya koyacaktır.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

“Nuctech olarak, güvenlik ve denetim teknolojilerinde dünya lideri konumundayız. Türkiye pazarında da güçlü bir şekilde varlığımızı sürdürmek ve müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için çaba gösteriyoruz. Ürünlerimizin sadece satışıyla değil, satış sonrası hizmetlerimizle de müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Gelecekte de teknolojik yeniliklere öncülük ederek, güvenli bir dünya için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ÜÇGE Elektronik AŞ ile olan iş birliğimiz de bu hedef doğrultusunda atılmış önemli bir adımdır. Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha güvenilir bir gelecek sunmak için, kararlılıkla ilerliyoruz.”