Skip to content Skip to footer

HONOR, yeni HONOR Magic5 Pro’nun perde arkasındaki teknolojisini tanıttı

HONOR, insan merkezli yeniliklerinin arkasındaki teknolojinin sırrını paylaşıyor

Global teknoloji markası HONOR, sektöründe lider olan HONOR Magic5 Pro akıllı telefonunu nasıl geliştirdiğine dair özel kamera arkası görüntülerini paylaştı.

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2023’te tanıtılan HONOR Magic5 Pro, tasarım, ekran, kamera ve performans alanlarında etkileyici gelişmelere sahip olduğunu kanıtladı. HONOR, bu geliştirmeleri gerçekleştirmeyi başardığı sofistike Ar-Ge uygulamalarının ve tesislerinin daha önce hiç görülmemiş ayrıntılarını paylaştı.

Gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulunan HONOR Device Co, Ltd CEO’su George Zhao; “İnsan merkezli yeniliklerimizin arkasındaki itici güç olan teknik imkanlarımızı sergilemekten gurur duyuyoruz. Durmak bilmeyen Ar-Ge taahhüdümüz, HONOR Magic5 Pro gibi çığır açan cihazlar geliştirmemizi sağlıyor. Dünyadaki bütün tüketiciler için yenilikçi ürünlerle çığır açmaya devam etmeyi umuyoruz” dedi.

HONOR, devrim niteliğindeki falcon kamera sisteminin sırlarını açıklıyor

Yepyeni HONOR Image Engine ile donatılan HONOR Magic5 Pro, piyasadaki en yüksek çekim hızlarından bazılarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda görüntüdeki netliğin sınırlarını da zorlayan yepyeni bir milisaniye Falcon Yakalama algoritması sunuyor.

HONOR, bütün bu gelişmeleri başarmak adına yapay zeka algoritmasının geliştirilmesini sağlayan nicel ve nitel analizlerin gerçekleştirildiği kendi özel kamera laboratuvarlarını kurdu.

HONOR Magic5 Pro, farklı hız, mesafe ve ışık koşullarına sahip hareketli sahnelerin çekimiyle ilgili birçok zorlayıcı sorunu çözerek görüntüleme sürecini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Önceki nesle kıyasla yüzde 245 oranında arttırılan otomatik odaklama hızı, birçok zorlayıcı sorunun çözüldüğünü kanıtlıyor.

Akıllı AI Tanıma teknolojisi ile güçlendirilen HONOR Magic5 Pro’nun çığır açan AI Hareket Algılama özelliği, kullanıcıların hızlı şekilde hareket ettiği çekimlerde dahi en iyi anın yakalanabilmesini sağlıyor. HONOR ve Qualcomm Technologies’in yakın çalışması sonucu altı kattan fazla arttırılarak 240 milisaniyeden 1500 milisaniyeye çıkarılan ön bellek aralığı ve 270.000’den fazla görüntü ile eğitilmiş bir yapay zeka ağı ile HONOR Magic5 Pro’nun kamerası, kullanıcılarının hareketlerdeki sihirli anları kolay ve en iyi şekilde yakalamalarına yardımcı oluyor.

18 aylık bir çalışma sonucunda yeni bir mimari oluşturarak kaynak kodu ve algoritmalarıyla Görüntü Motoru’nu sıfırdan yeniden inşa eden HONOR, bu sayede cihazın Snapdragon® mobil platformunun[1] işlemci gücünden tam olarak yararlanabilmesini sağlıyor.

Göz Koruma İnovasyonuna Uzun Süreli Bağlılık

Sirkadiyen Gece Ekranı’nı desteyen HONOR Magic5 Pro, TÜV Rheinland Sirkadiyen Dostu Sertifikası alan ilk akıllı telefon olmasıyla öne çıkıyor. Sirkadiyen Gece Ekranı, mavi ışığı düzenleyen ve gece renk sıcaklığını doğal bir şekilde değiştiren, uykuyu kolaylaştıran bir mod sunuyor. HONOR’un laboratuvar testlerine göre bu özellik, melatonin salgılanmasını üç saat içinde yüzde 20’ye kadar artırıyor ve kullanıcılarına daha iyi bir uyku deneyimi sunuyor.

HONOR, insan merkezli olarak gerçekleştirdiği çalışmalarında, kullanıcılarının göz sağlığını korumak adına göz bakımı için geliştiriği inovasyonuna uzun süredir bağlı kalıyor ve göz bakımı teknolojileri araştırmalarını 2016 yılından beri sürdürüyor. HONOR, en uygun ekran karartma teknolojisini geliştirebilmek adına 10.000’den fazla kullanıcıdan toplanan veriler ışığında araştırmalarını gerçekleştiriyor. Yapılan araştırmalardan yola çıkan HONOR, 45 dakikalık kullanımdan sonra göz yorgunluğunu yüzde 18 oranında azaltmada etkili olduğu test edilen Dynamic Dimming özelliğini geliştirmeyi başardı.

Dynamic Dimming özelliği ile ilgili konuşan UCL Beyin Bilimleri Fakültesi Oftalmoloji Enstitüsü Nörobilim Profesörü Dr. Glen Jeffery; “Mavi ışığa maruz kalmamızı kontrol etmek, özellikle günün geç saatlerinde ekran başında geçirilen sürenin artmasıyla birlikte uyku ve genel sağlık açısından giderek daha fazla önem kazanıyor. Ekranların kesintiyi azaltacak şekilde modifiye edilmesi kritik önem taşıyor ve HONOR’un sirkadiyen gece ekranını ve dinamik karartma özelliğini geliştirmesi bu yönde atılmış önemli bir adım” diyor.

Ürün kalitesini gelişmiş olan global standartlara göre oluşturuyor

HONOR, dünya standartlarındaki Global Uyumluluk ve Test Merkezi’nde (GCTC) kalite test ekipmanlarına 20 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. HONOR, Sofistike test tesisleri sayesinde Conformité Européenne (CE) sertifikası da dahil olmak üzere 200’den fazla sertifikasyon test standardını şirket içi testler gerçekleştirerek doğrulayabiliyor. HONOR, en iyi ürün kalitesini müşterilerine sağlamak adına bu standartların ötesine geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

HONOR, sahip olduğu OTA Yankısız Odası ile mobil iletişim deneyimini en iyi şekilde test ediyor. Geleneksel olarak, OTA performansı ve SAR değerleri birbirine zıt kavramlardır ve dengelenmesi zordur, ancak HONOR’un GCTC’si, kullanıcı güvenliğini sağlamak için sürekli olarak daha düşük bir SAR değerini korurken ürünlerinin sınıfının en iyisi bağlantı performansını sunmasını sağlıyor. HONOR’un seri üretim için SAR değeri, uyumluluk gerekliliğinden yüzde 35 daha düşük olmasıyla öne çıkıyor. HONOR, her bir cihaz grubu üzerinde SAR testleri gerçekleştirmesi ve Qualcomm’un Akıllı İletim SAR sertifikasına sahip tek cihaz OEM’i olmasıyla sektörde ayrışıyor. Ayrıca sektörün gıpta ile baktığı Vodafone SAR sertifikasına da sahip olmasıyla markanın yüksek teknoloji vizyonunu ortaya koyuyor.

AR-GE sürecinden seri üretime kadar uzanan üretimin her ayağında en katı global standartları karşılayan HONOR’un ürünleri, son kullanıcıya yüksek kalite sunuyor.  Bir akıllı telefondaki binlerce farklı bileşen üzerinde 260’tan fazla test gerçekleştiren HONOR, Magic5 Pro’nun uzun ömürlü ve kullanıcılar için güvenilir bir mobil cihaz olmasını sağlıyor.