Skip to content Skip to footer

İç Mekan Led Tabela Modelleri Nelerdir?

Reklamcılık sektöründe geniş yankı uyandıran led ekranlar, led modüllerinin bir araya getirilip farklı boyutlarda ekran elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. 

Hazırlanan bu led ekranlar müşterinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda hazırlanmakta olup teslim edilmektedir. Led ekranları günümüz dünyasına entegre etmenin en önemli özelliği ise kurumların her kitleden insanlara ulaşarak, başta marka tanınırlığını arttırmak üzere satış ve pazarlama alanında artış göstermek istemeleridir.

Led ekranlar, oldukça estetik ve modern bir görüntü sunarak kişiler ile etkileşimi daha kolay hale getirmektedir.  Led ekran kullanmanın faydaları, ömürlerinin uzun olmasıdır. 24 saat boyunca açık olan bir led ekran 11 yıl sorun çıkarmadan çalışıp parlaklığını korumaktadır.

Bunların yanı sıra bina dış cephelerinde de transparent led ekran kullanılmaya başlanmıştır. Kullanılan bu teknoloji dışarıdan estetik bir bakış açısı kazandırmasının yanında bina içinde yaşayan insanların yaşam alanlarına etki etmemektedir.

Günümüz dünyasında, led ekran dışında hiçbir ekran dış ortamda gün ışığı altında güneş yansımasından kaynaklı görünür bir vaziyette değildir.

İç mekan led ekranlarda ise piksel aralığı özel olarak hazırlandığı için daha küçük ekranlar kullanılır. Dolayısıyla netlik konusunda sorun yaşanmaz.

İÇ MEKAN LED TABELA MODELLERİ

İç mekan led ekranlar, genellikle kapalı alanlarda kullanılacağı için yüksek çözünürlükte tasarlanmış olup, yoğun parlaklık seviyesine sahip olmakla birlikte insan gözünü yormayacak şekilde birçok farklı boyutlarda üretilmektedir.

İç mekan led tabela modelleri, Flexible Led Ekran ve Transparan Led Ekran modelleridir.

Flexible Led Ekran modeli,  esnek bir yapıya sahip olduğundan ötürü oval yüzeyler ve yuvarlak kolonlar gibi tasarım alanları için kullanıcıya efektif çözümler sunabilmektedir. Flexible Ekran Modeli, iç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da kullanıma uygundur.

Bir diğer iç mekan kullanımı için üretilen ekran modeli olan, Transparan led ekran, ışığın %85 oranında çift taraflı geçişine imkan sağlayarak hafif ve ince tasarımı ile vitrin, alışveriş merkezi, mağaza, sahne arkası, reklam duvarları gibi bir çok mekan da kullanarak marka ve içeriğinizin dikkat çekmesini sağlayabilir ve farklı kitlelere bu tür ekranlar ile kolayca kucak açabilirsiniz.

İÇ MEKAN LED EKRAN FİYAT VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Genel olarak büyük alanlı duvarlara monte edilen iç mekan led ekran fiyatları her bütçeye uygun olarak tasarlanmaktadır. Tasarlanması istenilen iç mekan led ekran özellikleri, markanın vereceği bütçe ile doğru orantılıdır. Fiyat bakımından en uygun olan model ise manyetik cıvatalar eşliğinde monte edilen tekniktir. Arkadan açılan demir kabinler ile basit çerçeve yapılarak duvara kolaylıkla monte edilebilirler.. Manyetik cıvalı modüller sayesinde istediğiniz boyutta iç mekan led ekran kullanımına sahip olabilirsiniz. Bu tür ekranların güç kaynakları ve kontrol kartları önden rahatlıkla sökülebilir ve bu sayede arka alanda boşluk bırakmanızı gerektirecek bir durum kalmaz.

İç mekanlarda ekran boyutunun büyük tercih edilmesi ve ekranın arka tarafında yer kalmaması halinde bu teknik işe yarayabilir ve malzemeden tasarruf edilmiş olunur.

İç mekanlarda sıklıkla kullanılan led ekranlar, son yıllarda kiralanarakta tercih edilmektedir. Bunun sonucunda ham madde fiyatlarında bir düşüş yaşanarak, müşteriler uygun fiyatlı led ekran kiralamanın avantajlarını test etme imkanı elde etmektedir.