Skip to content Skip to footer

Infinix ZERO 30 Türkiye’de

Infinix, şık tasarımının yanı sıra kamera deneyimiyle fark yaratan, güçlü performans sunan ve geniş depolama alanıyla dikkatleri çeken ZERO 30 modelini Türkiye’de satışa çıkarıyor. Ön yüzünde 50 MP vlog kamerası bulunan ZERO 30, 30 FPS’de 2K video kaydı desteklerken arka yüzünde ise ana kamerası 108 MP olmak üzere 3 kamera bulunduruyor. Altın ve Yeşil renk seçenekleri bulunan ZERO 30’un satış fiyatı ise 17.999 TL’den başlıyor.

Global teknoloji markası Infinix, merakla beklenen yeni telefonu ZERO 30’un Türkiye’de satışa çıkacağını duyurdu. Sergilediği yüksek performans, batarya, şarj ve güçlü kamera özelliklerinin yanı sıra Infinix ZERO 30 şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kavisli ekran yapısı ile zarif bir görünüme sahip olan ZERO 30’un Altın renkli modelinin arka yüzü camken Yeşil renkli modelde ise vegan deri kullanıldı.

Hayatın her anını yakalayan kamera özellikleri

ZERO 30’u tasarlarken özellikle genç tüketicilerin beklentilerini göz önünde bulunduran Infinix, telefonun kamera özelliklerini de bu doğrultuda geliştirdi. Ön yüzünde 50 MP, arka yüzünde ise 108 MP kamera bulunduran ZERO 30, kamera donanım ve modlarıyla da farklılaşıyor.

Ön yüzünde bulunan vlog kamerasıyla 30 FPS’de 2K video kaydı destekleyen ZERO 30, bu yönüyle özellikle içerik üreten kullanıcıların dikkatini çekiyor. Aynı zamanda PDAF özelliği ile de ister video ister özçekim (selfie) çekerken, hareketli anlarda dahi hızlı odaklanma sağlayarak keskin ve çarpıcı bir içerik oluşturulmasını sağlıyor.

Tüm bu özelliklerle kullanıcılarına neredeyse hayatın her anını yakalama imkanı tanıyan ZERO 30, ayrıca sinemaya meraklı yeteneklere de kabiliyetlerini göstermeleri için özel modlar sunuyor. Infinix ZERO 30’da sinematik tarzlarda içerik üretilmesini sağlayan sinematik prodüksiyon modu bulunuyor. Daha otantik bir sinematik görünüm için kullanıcılar, 2.35:1 çerçeve oranına sahip Film moduyla yeteneklerini konuşturabiliyor.

Ön ve arka kameralarıyla aynı anda video kaydı

Daha birçok çeşitli moda sahip telefonda kullanıcılar hem ön hem de arka kameralarıyla aynı anda çekim yapabiliyorlar. Bu özellikle telefonun arka kamerasıyla heyecanlı bir anı çeken kullanıcılar, bir yandan da ön kameralarıyla kendi tepkilerini kaydedebilecek.

Arka yüzünde 108 MP kamera bulunan Infinix ZERO 30, üçlü kamera düzenine sahip ve kayıpsız yakınlaştırma ile kullanıcıların uzaktan yaptıkları çekimlerde bile ayrıntıları yakalamalarına yardımcı oluyor. Ayrıca 1/1.67″ sensöre sahip kamerası ile de düşük ışıkta dahi keskin ve net fotoğraflar sunuyor.

Infinix ZERO 30; 2K 30FPS, 1080P 60FPS ve 720P 30 FPS video kaydın yanı sıra 720P 120 FPS yavaş çekim de yapabiliyor.

Yeşil ve Altın renkli şık tasarımlar

Infinix Zero 30, 2,8 milimetre çerçeve kalınlığıyla hem şık hem de elde güven veren bir tasarıma sahip. 6,78 inç AMOLED ve 60 derece kavisli ekrana sahip ZERO 30, olası hasarlara karşı da Corning® Gorilla® Glass ile korunuyor. Ekranında 120 Hz yenileme hızı, 10 bit renk derinliği ve 950 nit maksimum parlaklığa sahip telefonda uzun süreli kullanımlarda kullanıcıların gözlerini korumaya yardımcı olan TÜV Rheinland Sertifikasına sahip göz bakım modu da bulunuyor.

16 GB’a kadar genişletilebilir RAM ve 256 GB depolama alanı

Güçlü kameralarla yapılan kayıtların işlenmesi, yüksek performansa sahip bir işlemci gücü ve geniş bir depolama alanı da gerektiriyor. Gücünü sekiz çekirdekli 6 nanometre MediaTek Helio G99 (2×2.2 GHz Cortex-A76 + 6×2.0 GHz Cortex-A55) işlemciden alan Infinix ZERO 30, sistem belleği tarafında ise 16 GB’a kadar genişletilebilir 8GB bir alan sunuyor. Ayrıca başta çekilen fotoğraf ve büyük boyutlu videolar olmak üzere geniş bir kullanım alanı için 256 GB depolama alanı bulunuyor.

Güçlü batarya, şarj ve sıvı soğutma performansı

Şarj teknolojisinde yenilikçi çözümler sunan Infinix, ZERO 30 modelinde büyük ve uzun ömürlü 5000mAh batarya kullandı. Bypass Şarj özelliği de bulunan cihaz, bu sayede prize takılı durumlarda video izlerken veya oyun oynarken pile yüklenmiyor, anakartın ihtiyacı olan akım doğrudan cihaza veriliyor. Bu sayede yüksek ısılara çıkmayan cihaz, daha rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca 45W şarj hızıyla tüketiciler, sadece yarım saat içerisinde ZERO 30’un bataryasını yüzde 75’e kadar doldurabiliyor.

Bunlara ek olarak toplamda 11 kat olmak üzere büyük bir VC sıvı soğutma materyali kullanılan ZERO 30’da VC alanı 4273 mm²’ye ulaşıyor. Bu sayede cihaz, performans gerektiren işlemlerde dahi iyi bir soğutma performansı sunuyor.

Infinix ZERO 30 17.999 TL’den başlayan fiyatlarla

Çok fonksiyonlu NFC sayesinde kullanıcılar banka, trafik ve giriş kartları dahil olmak üzere birçok alanda NFC teknolojilerinden faydalanabilecek. Altın ve Yeşil renkli modellerle önümüzdeki günlerde yetkili teknoloji marketlerde satışa çıkacak Infinix ZERO 30’un satış fiyatı ise 17.999 TL’den başlıyor.